Będzie 150 miejsc pracy w Świętochłowicach. Delta Trans rozbuduje centrum logistyczne

Rusza wielka inwestycja w Świętochłowicach, która stworzy 150 miejsc prac. Grupa Delta Trans rozbuduje swoje centrum logistyczne przy ul. Chorzowskiej. Koniec prac nastąpi jeszcze w tym roku.

materiały inwestora
Alstom swietochlowice

Grupa Delta Trans rozszerza swoje centrum logistyczne w Świętochłowicach. W przyszłym roku powierzchnia magazynowa GDT zostanie zwiększona o nowoczesną halę produkcyjno-magazynową o powierzchni 10,100 m² oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 300 m².

Firma obecnie dysponuje 125 tys. m2 powierzchni magazynowej, flotą 300 pojazdów oraz 6 oddziałami Agencji Celnych, czy czyni ją jedną z największych przedsiębiorstw logistycznych w kraju. Łącznie Grupa Delta Trans posiada centrum logistyczne w Świętochłowicach i 6 oddziałów w Polsce zachodniej i południowej.

Ta inwestycja jest rezultatem długotrwałej współpracy Grupy z firmą Alstom, największym producentem w branży kolejowej w Polsce, działającym w 9 lokalizacjach na terenie kraju. Alstom jest obecny w Świętochłowicach od 2017 roku, zatrudniając obecnie ponad 350 osób, głównie elektryków, elektrotechników i spawaczy.

Wraz z rozbudową zakładu w Świętochłowicach o nową halę, Alstom planuje zwiększyć zatrudnienie o 150 osób do końca przyszłego roku. To umożliwi dalszy rozwój firmy w obszarze spawania, obróbki stali węglowej i produkcji kabin pociągów dostarczanych do różnych krajów Europy. Rozwój zakładu przyczyni się również do zacieśnienia współpracy z lokalnymi firmami.

Realizacją inwestycji, której zakończenie planowane jest na czerwiec 2024 roku, zajmuje się firma PROMUS Ruda Śląska.