Będzie łatwiej i bezpieczniej odwieźć dzieci pod szkołę. Strefa Kiss&Ride przy Szkole Podstawowej nr 2 już działa

2-minutowy postój, czyli wyznaczona strefa Kiss&Ride pojawiła się przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Wyzwolenia. Od września rodzice dowożący dzieci do szkoły będą mogli z niej korzystać.

Wprowadzanie takich rozwiązań ma pomóc usprawnić organizację ruchu przy szkołach. Pozwala także rodzicom bezpiecznie pożegnać się z dzieckiem. Postój Kiss&Ride w dosłownym tłumaczeniu „pocałuj i jedź” jest coraz częstszym rozwiązaniem wykorzystywanym w pobliżu szkół.

Powstająca zatoczka postojowa to inicjatywa rodziców uczniów uczęszczających do SP2 wspierana przez władze miasta i świętochłowicką radną Agnieszkę Beger.

Na profilu facebookowym Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach czytamy:

„Miejsca postojowe KISS&RIDE stworzono z myślą o osobach dowożących i odbierających uczniów SP2. Przeznaczone są one tylko do krótkotrwałego postoju samochodów, przez co zapewniają ich rotację, a przy tym poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego w pobliżu szkoły”.

Rozwiązania polegające na wyznaczeniu miejsca służącego do krótkiego postoju stają się coraz popularniejsze i obserwujemy je w wielu śląskich miastach.