Bibliotekarze_ze_Świon podbijają TikToka. Zobaczcie, jak im idzie!

Jak zachęcić młodych czytelników do wypożyczania książek? Bibliotekarze ze Świętochłowic mają nowy, niestandardowy pomysł. Jak się sprawdza?

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach
Świętochłowice biblioteka

Biblioteka na TikToku? Czemu nie!

Miejską Bibliotekę Publiczną w Świętochłowicach znajdziemy w przestrzeni wirtualnej nie tylko na stronie internetowej czy Facebooku. Instytucja postanowiła podbić nowe social mediowe terytorium - pojawiła się na popularnym zwłaszcza wśród młodszych odbiorów TikToku.

Na swoim profilu mbpswietochlowice Bibliotekarze_ze_Świon publikuje krótkie filmiki z książkowymi nowościami, relacje z wydarzeń, jakie odbywają się w czytelniach, nagrania z okazji przeróżnych świąt czy porady, jak przygotować samodzielnie okazjonalne dekoracje.

Warsztaty hand made
2 lutego - Dzień Pozytywnego Myślenia
29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Aktualnie najpopularniejszym filmikiem jest nagranie pokazujące, jak własnoręcznie skonstruować papierową gwiazdę. Po nim zaproszenie na Dzień Dziecka w bibliotece, a także prezentacja czytelniczych nowości. Czy taki sposób promocji zadziała na młodych internautów? Zobaczymy. Zawsze warto spróbować także tych mniej konwencjonalnych pomysłów.