Blisko 220 poszukiwanych osób zatrzymano w Świętochłowicach

Ukrywają się z różnych powodów, ale często wpadają. Policjanci ze Świętochłowic od początku 2023 r. zatrzymali blisko 220 osób, m.in. poszukiwanych listami gończymi. Tylko w ostatnim tygodniu wpadło sześciu, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Blisko 220 poszukiwanych osób zatrzymano w Świętochłowicach

W świętochłowickiej komendzie policji działa zespół do spraw poszukiwań administracyjno-porządkowych. To mundurowi, którzy zajmują się m.in. poszukiwaniem osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Każdego dnia do jednostek policji wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe.

- Działania mundurowych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Od początku roku świętochłowiccy policjanci zatrzymali blisko 220 osób, z czego 5 było poszukiwanych listami gończymi – informują w świętochłowickiej komendzie.

Tylko w ostatnim tygodniu w ręce świętochłowickich mundurowych wpadło 6 poszukiwanych. Wśród nich znalazł się pewien trzydziestodwulatek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości u swojej rodziny. Mężczyzna był od kilku tygodni poszukiwany przez chorzowski sąd za niealimentację. Trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące.

Utknął w kontenerze na elektrośmieci Był poszukiwany

Może Cię zainteresować:

Utknął w... kontenerze na elektrośmieci. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja NGS24

08/12/2023

Za kółkiem z zakazem prowadzenia i promilami

Może Cię zainteresować:

Za kółkiem z zakazem prowadzenia i promilami. Poszukiwany mężczyzna wpadł w Świętochłowicach

Autor: Redakcja

07/12/2023