Blisko pół miliona złotych dla klubów sportowych ze Świętochłowic

Przyznano dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic na rok 2023 – poinformował świętochłowicki magistrat. To blisko pół miliona złotych, a najwięcej pieniędzy dostał MKS „Śląsk” Świętochłowice.

fot. FB/ MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice
Śląsk Świętochłowice

Przyznane dotacje związane są z realizację zadania własnego gminy pn. „Tworzenie warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w Mieście Świętochłowice”. W sumie to 473 tys. zł. Mogą być wykorzystane m.in. na: realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych lub uczestnictwo w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów i urządzeń sportowych do celów szkolenia sportowego oraz wynagrodzenie kadry szkoleniowej.

Dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic. Kto ile dostał?

 • MS „Śląsk” Świętochłowice – 90 000 zł na realizację zadania „Młodzieżowe Stowarzyszenie ŚLĄSK – szkolenie i udział w rozgrywkach zawodników sekcji speedrowera i żużla”
 • MKS „Śląsk” Świętochłowice – 175 000 zł na realizację zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej oraz udział w rozgrywkach organizowanych przez PZPN i inne podmioty”
 • ŚKS „Naprzód Lipiny” – 90 000 zł na realizację zadania „Naprzód Lipiny – piłka nożna w mieście Świętochłowice”
 • MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice – 33 000 zł na realizację zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce ręcznej halowej i plażowej. Upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji ruchowej wśród mieszkańców Świętochłowic”
 • UKS „Judo Świętochłowice” – 25 000 zł na realizację zadania „Organizacja i upowszechnienie zajęć olimpijskiej dyscypliny judo dla dzieci i młodzieży naszego miasta Świętochłowice”
 • ŚUKS „Naprzód Lipiny” Świętochłowice – 8 000 zł na realizację zadania „Szkolenie i udział w zawodach młodzieży”
 • Stowarzyszenie KRS TKKF „Tytan Świętochłowice” – 13 000 zł na realizację zadania „Rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej w ramach rywalizacji sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w Mieście Świętochłowice w 2023 r.”
 • ŚKS Pantaque „Carbon” – 3 000 zł na realizację zadania „Prowadzenie otwartych treningów w pentaque, organizacja turniejów oraz uczestnictwo w zawodach sportowych”
 • ŚK „Kyokushin Karate” – 5 000 zł na realizację zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży”
 • KS „Tornado Team” – 22 000 zł na realizację zadania „Aktywne Świętochłowice”
 • UKS „Dwójka Świętochłowice” – 6 000 zł na realizację zadania „Wsparcie rozwoju siatkówki dziewcząt i chłopców UKS Dwójka Świętochłowice”
Szachowe Grand Prix Świętochłowic 2023

Może Cię zainteresować:

Szachowe Grand Prix Świętochłowic 2023. Za nami pierwsza runda zmagań

Autor: Redakcja NGS24

06/03/2023

Świętochłowice Walentynkowy Bieg Par

Może Cię zainteresować:

Walentynkowy Bieg Par w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

08/02/2023