Byli poszukiwani. Już nie są... bo wpadli

Żaden przestępca nie może liczyć na bezkarność. W ciągu ostatniego tygodnia świętochłowicka policja skutecznie schwytała 13 poszukiwanych osób, z czego aż trzy były poszukiwane za pomocą listów gończych.

KMP Świętochłowice
60 796176

Pierwszy z zatrzymań dokonano przez nieetatowy zespół zajmujący się poszukiwaniami. W piątek grupa ta udała się pod wskazany adres w poszukiwaniu 39-letniego mieszkańca Świętochłowic poszukiwanego za zaniedbywanie alimentów. Mężczyzna, ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości przez trzy miesiące, został zatrzymany i umieszczony w areszcie, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

W poniedziałek funkcjonariusze udali się do jednego z marketów w mieście, gdzie pracownik ochrony zatrzymał mężczyznę, który ukradł butelkę alkoholu o wartości 15 złotych. Po weryfikacji w systemach policyjnych okazało się, że 40-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej ukrywał się od prawie roku. Za nim wydano list gończy związany z jazdą na podwójnym gazie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Za kradzież otrzymał również mandat karny w wysokości 500 złotych.

Kolejnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego świętochłowickiej komendy ustalili miejsce pobytu 34-letniego mieszkańca miasta, wobec którego sąd wydał list gończy. Mężczyzna był poszukiwany od blisko pół roku za zaniedbywanie alimentów. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, który trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższy rok.