Były wiceprezydent Świętochłowic podejmie interwencję w sprawie domków fińskich

Sprawą niszczejących domków fińskich w Piaśnikach zainteresował się były wiceprezydent Świętochłowic Adam Trzebinczyk. Jak poinformował w mediach społecznościowych z prośbą o podjęcie interwencji zgłosili się do niego mieszkańcy.

Adam Trzebinczyk wybrał się na teren zabytkowego osiedla w minioną sobotę, 21 maja 2022 r. Na swoim społecznościowym profilu opublikował zdjęcia, które pokazują, że stan zabudowań pogarsza się z każdym dniem. Były wiceprezydent zadeklarował, że podejmie w tej sprawie działania, bo zagrożone jest bezpieczeństwo mieszkańców.

- Już w najbliższy poniedziałek skontaktuję się z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Chorzowie, aby rozpocząć procedurę wnioskowania o wydanie nakazu rozbiórki znajdujących się w pobliżu domków ruin zabudowań gospodarczych oraz szczegółową kontrolę samych domków, które miasto lub zarządca powinni prawidłowo zabezpieczyć przed dalszą degradacją. Nie może być tak, że na jednym z najładniejszych terenów naszego miasta, w Piaśnikach istnieje tak niebezpieczne miejsce, grożące zawaleniem. Zwrócę się również pisemnie o stosowne wyjaśnienia do MPGL Świętochłowice – czytamy w poście byłego wiceprezydenta.

Stan domków fińskich jest „szokujący i katastrofalny”

Trzebinczyk podkreśla, że stan budynków i całego osiedla jest „szokujący i katastrofalny”. Twierdzi, że daną mieszkańcom obietnicę wyremontowania osiedla zlekceważono, a widok jaki można na miejscu zastać daje do myślenia.

- Dziś niestety wygląda to tak, jakby nie było już co remontować. To obraz nieudolności w zarządzaniu, lub celowego działania na szkodę tego miejsca. Mam tylko wielką nadzieję, że nikomu z mieszkańców, podczas przechodzenia obok domków nie spadnie na głowę fragment dachu lub komina, bo wówczas może rzeczywiście dojść do tragedii. Jeśli możecie, unikajcie spacerów wokół tych zabudowań – podsumował były wiceprezydent.