Całe miasto pożegnało dziś 19-letnią Basię. Pozostał ogromny smutek i żal

Dzisiaj w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej odbyły się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłej mieszkanki naszego miasta, która zginęła tydzień temu pod kołami autobusu.

Wieca

O godzinie 9.00 rozpoczęła się msza żałobna, podczas której zgromadziło się wielu mieszkańców Świętochłowic i nie tylko. Wśród nich było sporo młodych osób, które chciały ostatni raz pożegnać bliską im sercu osobę.

Uroczystości pogrzebowej przewodniczył ksiądz proboszcz chropaczowskiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej – Damian Copek. W czasie mszy duchowny podkreślił, że wydarzyła się straszna tragedia, z którą trudno się pogodzić. Do przybyłych wiernych skierował także wymowne słowa, aby podziękować za czas, który mogli spędzić z Basią. Podczas kazania zadał także pytanie, jaką drogą podążać – gdyż w każdej chwili możemy zostać powołani do spotkania z Bogiem.

Po zakończonej mszy urnę z prochami młodej kobiety złożono w pobliskim od kościoła cmentarzu.

Przedwczesna śmierć 19-letniej mieszkanki naszego miasta pozostawiła ogromną pustkę i żal. Wciąż pojawiają się pytania: „dlaczego?”. W czasie pogrzebu nie sposób było zapanować nad żalem i łzami. Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Tragiczne wydarzenia sprzed tygodnia na długo pozostaną w sercu wielu świętochłowiczan, którzy przybyli dziś ostatni raz pożegnać Basię.

czytaj więcej:

Zaloba

Świętochłowice w żałobie. Jutro ostatnie pożegnanie Basi

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Exam School

Podano wstępne wyniki egzaminów ósmoklasisty w Śląskiem

Ołtarz w Kościele w Chropaczowie

Gdzie na Mszę Świętą w Świętochłowicach. Zobacz nabożeństwa

Dworzec PKP Świętochłowice

Wakacyjne zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich. Sprawdź