Charytatywna gala tańca orientalnego. Podczas Orientalesii wystąpiło ponad 30 tancerek z całej Polski

W Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbyła się charytatywna gala tańca orientalnego - Orientalesia. Chętni na obejrzenie przedstawienia wpłacali symboliczną cegiełkę w kwocie 25 zł. Dochód ze sprzedaży został przekazany na Stowarzyszenie rodzin i przyjaciół osób z Zespołem Downa "Szansa".

22 stycznia w CKŚ w Świętochłowicach odbyła się charytatywna gala, podczas której na scenie pojawiło 30 tancerek z całej Polski. Widzowie mieli możliwość poznania rozmaitych form tańca orientalnego, nazwanego tańcem brzucha, a także tańca indyjskiego.

- Orientalesia SHOW to było wydarzenie, które niezwykle pozytywnie wymknęło się spod kontroli. Coś, co miało początkowo być skromnym miejscem pokazów dla tancerek, urosło do takiej skali, o której nie śmiałam nawet marzyć. Oczywiście wraz z tą skalą szalenie wzrosła ilość pracy, którą należało wykonać, ale jakże się opłacało! - napisała na Facebooku Judyta Niyaf- Mężyk, organizatorka gali.

Widownia, dzięki gali mogła podziwiać różne style tańców od Afryki Północnej po Indie - style klasyczne, a także folklorystyczne. Na scenie królował błysk, piękne rytmy i barwne stroje. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany stowarzyszeniu "Szansa", które skupia 40 rodzin z woj. śląskiego. Zainteresowanie było na tyle duże, że sprzedaż online zakończyła się 18 stycznia.

Czym jest „Orientalesia Show”?

To projekt, którego idea zrodziła się w trakcie pandemii. Jest pierwszym tego typu wydarzeniem na Śląsku, która swoim przesłaniem będzie nieść pomoc osobom potrzebującym. Inicjatywa powstała dzięki tancerce i instruktorce Judycie Niyaf-Mężyk w 2021 roku.

Pomysł gali powstał dzięki zajęciom z tańca brzucha. Odbywają się one w Centrum Kultury Śląskiej przy ulicy Krauzego 1 w każdy czwartek od 18 do 19. Tego samego dnia przewidziano także zajęcia dla seniorek na godzinę 11. Więcej informacji jest dostępnych na Facebooku.

czytaj więcej:

Próba zespołu Oberschlesien tydzień przed premierowym koncertem

Nadchodzi nowa płyta Oberschlesien. Premiera w Barbórkę

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Studia dla dorosłych, dla dzieci oraz kursy szyte na miarę!

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Plac zabaw w Piaśnikach u zbiegu ulic Chorzowskiej i Bieszczadzkiej

Place zabaw w Świętochłowicach. Kolorowy zawrót głowy

Paranienormalni w Świętochłowicach

Kultowy kabaret wystąpi w Świętochłowicach już...