Chodził po ulicach Świętochłowic, a powinien siedzieć w więzieniu. 38-latek zatrzymany

Można powiedzieć, że 38-latek miał pecha. Ale z drugiej strony - społeczeństwo miało szczęście, że intuicja nie zawiodła świętochłowickich policjantów, którzy wylegitymowali mężczyznę na jednej z ulic miasta.

Śląska Policja
Policja Świętochłowice

Do zdarzenia doszło w środę 1 grudnia 2021 r.. Świętochłowiccy kryminalni wykazali się nie lada intuicją. Wylegitymowali na ulicy Katowickiej mężczyznę, jak się okazało - mieszkańca Świętochłowic. Szybko okazało się, że mężczyzna ma przy sobie zabroniony susz roślinny. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że ta substancja to marihuana. Jednak to nie był koniec jego kłopotów.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach na jaw wyszło, że 38-letni świętochłowiczanin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jest poszukiwany przez chorzowski sąd, który wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa. W trakcie przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Jeszcze tego samego dnia świętochłowiczanin usłyszał zarzut. O jego losie zadecyduje sąd. Jednak na jego decyzję mężczyzna poczeka już za kratami więzienia. Za posiadanie narkotyków może trafić za kratki na kolejne 3 lata.

czytaj więcej:

Zatrzymanie podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków

Miał w domu narkotyki na 2,6 tysiąca działek

Wypadek ul Bytomska Świętochłowice

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świętochłowicach

Wypadek Świętochłowice

Tir zawisł nad wiaduktem kolejowym na DTŚ w Świętochłowicach

Mandat karny

Olbrzymi mandat dla kierowcy ze Świętochłowic

Zatrzymanie 30-latka w Świętochłowicach

Ukrywał narkotyki w skarpetkach

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Skrzyżowanie polna pocztowa świętochłowice

Startuje remont ważnego skrzyżowania w centrum Świętochłowic