Co powstanie w miejscu dawnej dyskoteki Hollywood? Rozpoczęła się rozbiórka budynku przy ul. Bytomskiej 25

Rozpoczęła się rozbiórka budynku przy ul. Bytomskiej 25 w Świętochłowicach. To tu przed laty mieściła się kultowa dyskoteka Hollywood, gdzie występowały takie gwiazdy jak: Captain Jack, The Prodigy, Fun Factory. Co powstanie w tym miejscu?

fot. Google
Swietochlowice bytomska 25 dawny hollywood

Dyskoteka Hollywood w Świętochłowicach rozpoczęła działalność w 1991 r. Wcześniej przy ul. Bytomskiej 25 działał lokal Słoneczko (lub o nazwie Słoneczna), w którym odbywały się dancingi. Później w tym samym miejscu przez krótki czas istniała dyskoteka Millenium, a w ostatnich czasach m.in. szmateks. Jednak to Hollywood jest najbardziej wspominany, przede wszystkim przez tych, których młodość przypadła na lata 90. ubiegłego wieku.

- Było tam sporo występów gwiazd: Captain Jack, The Prodigy, Fun Factory – to te, na których byłem. Czekało się w kolejce po bilet kolorowy, raz z żółtym kolorem, raz czerwony, raz zielony – różne były barwy z napisem Mega disco Hollywood. Przedzierali je na wejściu. Sponsorem chyba był Big Star, bo mieli mnóstwo reklam tej firmy, które były niemal wszędzie – w sierpniu 2022 r. dla portalu NGS24.PL wspominał Adam Stróżyk ze Świętochłowic.

Budynek, w którym mieściła się kultowa dyskoteka powoli znika z krajobrazu Świętochłowic. Pozytywną decyzję w sprawie jego rozbiórki wydano 7 grudnia 2022 r. Wiadomo jedynie, że wniosek złożyła firma MERKURY Sp. z o. o. W mieście rozpoczęły się spekulacje: co powstanie w miejscu Hollywoodu?

Niemiecki dyskont w miejsce dawnego Hollywoodu

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się prezydent Świętochłowic. Daniel Beger stwierdził, że rozumie sentymentalne podejście tych, którzy z miejscem wiążą wiele pozytywnych wspomnień. Dodał jednak, że budynek lata świetności ma już dawno za sobą, a do tej pory nie znalazł się nikt, kto chciałby znów w nim otworzyć „miejsce rozrywki dla mieszkańców”.

- Warto przy tym podkreślić, że zarówno teren, jak i sam budynek są od wielu lat własnością prywatną - i to właśnie inwestor zawnioskował o rozbiórkę budynku. Co powstanie w tym miejscu? Dowiemy się w chwili, w której do Urzędu Miejskiego trafi wniosek o pozwolenie na budowę, choć nie będzie tajemnicą, że to niemiecki dyskont – zaznaczył prezydent Beger.

I tylko część mieszkańców Świętochłowic utyskuje, że w mieście nie ma żadnej dyskoteki, ale dyskontów nie brakuje. Żeby potańczyć w weekend trzeba więc jechać do Katowic.

Disco hollywood

Może Cię zainteresować:

W Świętochłowicach też chodziło się na dyskoteki

Autor: Redakcja NGS24

22/08/2022

Swietochlowice slezan oczko wodne

Może Cię zainteresować:

Miasto pyta mieszkańców. Co z terenem zielonym u zbiegu ulic Bytomskiej i Ślęzan?

Autor: Redakcja NGS24

20/02/2023