Co się dzieje na ulicy Średniej? Czy najemcy stracą swoje mieszkania?

Nie wybrzmiały jeszcze echa decyzji w sprawie domków fińskich oraz budynków przy ul. Góra Hugona, a w Świętochłowicach być może szykuje się kolejna „afera mieszkaniowa”. Chodzi o budynki znajdujące się przy ul. Średniej w Chropaczowie.

fot. FB/Nasze Miasto Świętochłowice
Świętochłowice Co się dzieje na ul Średniej

Na ul. Średniej w Świętochłowicach znajduje się kilka wspólnot mieszkaniowych, w których znajdują się gminne mieszkania oraz jeden budynek komunalny. Do tych domów została podłączona (lub też jest jeszcze w trakcie podłączania) nitka ogrzewania z sieci Tauron Ciepło.

Jesienią 2021 roku pisaliśmy o problemach z podłączeniem tam centralnego ogrzewania z sieci, przez co część najemców narażona była przez kilka tygodni na brak ogrzewania.

Najemcy zostaną wyrzuceni z domów?

Bardzo niepokojący post ukazał się w lipcu na jednej ze świętochłowickich grup na Facebooku. Wynika z niego, że mieszkania w tych budynkach mogą stracić osoby, które kiedyś, za zgodą gminy (czyli MPGL/MZBM) zakładały tam na własny koszt centralne ogrzewanie i nie chcą podłączenia do miejskiej nitki.

Z podanych w tym poście informacji wynika, że osoby te dostały lub dostaną wypowiedzenia umów najmu swoich mieszkań i straszy się ich sądami.

Mieszkańcy boją się eksmisji. Do części z nich zostały wysłane wypowiedzenia umów. Wcześniej ponieśli znaczne koszty, aby wyposażyć swoje mieszkania w nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania. Dziś każe im się je likwidować.

Być może jednak znajdzie się jakieś kompromisowe rozwiązanie. Gdyby rzeczywiście doszło do wyrzucenia ludzi z tych mieszkań, oznaczałoby to prawdopodobnie działalność gminy na szkodę mieszkańców. O dalszych postępach tej sprawy będziemy informować na bieżąco na portalu NGS24.pl

czytaj więcej:

Świętochłowice Nielegalny rodzinny biznes

Nielegalny „rodzinny biznes” w Świętochłowicach

Konstytucja 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Świętochłowicach

Świętochłowice zatrzymany włamywacz

Włamanie i kradzież w Chropaczowie. Złodziej zatrzymany

Świętochłowice Centrum

Kolejne budynki zostaną przyłączone do sieci ciepłowniczej

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo