Cofała pod wpływem. Spowodowała kolizję

Wczoraj od rana funkcjonariusze z drogówki w Świętochłowicach prowadzili akcję "Trzeźwość", mającą na celu eliminowanie z ruchu drogowego osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W ramach tej inicjatywy, policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości u ponad 650 kierowców, zatrzymując trzy osoby, które nie powinny były znajdować się za kierownicą. Niestety, jedna z nich została sprawcą kolizji.

KMP Świętochłowice
Sprzedam opla

W czasie wczorajszych działań, funkcjonariusze skupili się na zapobieganiu wypadkom drogowym spowodowanym przez osoby prowadzące pojazdy pod wpływem substancji psychoaktywnych. Wykorzystano różnorodne urządzenia do wykrywania obecności alkoholu i narkotyków w organizmie kierujących. Łącznie skontrolowano trzeźwość 650 uczestników ruchu, zatrzymując trzech, którzy naruszyli prawo.

Jedna z tych osób zdążyła już spowodować zdarzenie drogowe. Wczesnym rankiem, około godziny 5:00, na ulicy Chorzowskiej doszło do kolizji. Kobieta kierująca Oplem cofając zderzyła się z prawidłowo jadącą Toyotą.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-letnia kierująca z Sosnowca miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mimo braku poważniejszych konsekwencji dla uczestników zdarzenia, kobieta ta ma także inne problemy - okazało się, że nie posiadała prawa jazdy. Teraz będzie musiała odpowiedzieć przed sądem za swoje działania.