Cukrzyca zabiera mu dzieciństwo. Igor ze Świętochłowic potrzebuje pompy insulinowej

Igor Lech ze Świętochłowic od przedszkola choruje na cukrzycę typu I. Nieuleczalna choroba odbiera mu normalne dzieciństwo, ale pomóc może nowoczesna pompa insulinowa. Rodziny chłopca na nią nie stać, więc postanowiła pomóc szkoła, do której uczęszcza. Założyła zbiórkę na portalu pomagam.pl.

Igor

Igor choruje na cukrzycę typu I od przedszkola. Choroby nie da się wyleczyć, a pompa insulinowa z NFZ, której obecnie używa jest bardzo zawodna. Babcia chłopca, która trzy lata temu została dla niego rodziną zastępczą, musi pojawiać się w szkole co dwie godziny i robić dodatkowe pomiary.

- Babcia stała się stałym gościem naszej placówki, na przerwie zabiera Igora do szkolnej higienistki, aby mógł bez ryzyka zdrowia i życia uczestniczyć w kolejnych zajęciach – informują w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. J. Kukuczki w Świętochłowicach, do której uczęszcza Igor.

Potrzeba 24 tys. złotych na pompę insulinową dla Igora ze Świętochłowic

Komfort życia Igora i jego babci może poprawić pompa insulinowa nowej generacji - Medtronica Mini Med 780G. Niestety nowoczesny sprzęt kosztuje aż 20 tys. zł, a do tego potrzeby jest również osprzęt do codziennej obsługi urządzenia. Rodziny nie stać na taki wydatek. Pomóc postanowiła więc szkoła chłopca i założyła zbiórkę na portalu pomagam.pl.

- Pompa insulinowa, którą proponuje lekarz, zapewniłaby Igorowi normalne dzieciństwo. Sprzęt ten automatycznie, co ok. 5 minut, podawałby chłopcu odpowiednią dawkę insuliny. Dzięki temu korygowana byłaby wartość glikemii, a życie Igora nie byłoby zagrożone. Jego babcia również nie musiałaby już być stałym gościem w szkole. Ich życie byłoby dużo łatwiejsze – podkreśla Katarzyna Kalińska z pomagam.pl.

Celem jest zebranie 24 tys. zł na pompę insulinową i osprzęt. Do tej pory wpłaty dokonało ponad 300 osób, a do docelowej kwoty brakuje już bardzo niewiele. Każdy może się dorzucić i zrobić Igorowi wspaniały świąteczny prezent.

Link do zbiórki: pomagam.pl/pompadlaigorasp5

Ozdoby świąteczne

Może Cię zainteresować:

Jarmark Świąteczny w Don Bosko w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

14/12/2022

Książka

Może Cię zainteresować:

Świąteczny Kiermasz Książek w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

12/12/2022