Czterech mężczyzn wpadło z narkotykami

W ciągu dwóch dni w ręce mundurowych ze Świętochłowic wpadło czterech mężczyzn z narkotykami. Jeden z nich odpowie za posiadanie marihuany, a przy pozostałych policjanci znaleźli amfetaminę. Grozi im do trzech lat za kratkami.

Pierwszy z zatrzymanych w Świętochłowicach to 30-letni mieszkaniec Bytomia. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim amfetaminę, a mężczyzna trafił do celi. Następnego dnia wpadło dwóch świętochłowiczan. Podczas patrolu na ul. Okrzei mundurowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok szybkim krokiem wszedł do klatki schodowej.

- Policjanci postanowili to sprawdzić. W pomieszczeniu piwnicznym zastali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 24 lat. Obaj byli wyraźnie pobudzeni. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli zwiniętą kartkę z białym proszkiem, która okazała się własnością starszego z mężczyzn. Z kolei jego młodszy kompan ukrywał w swojej odzieży marihuanę – czytamy w komunikacie policji.

Podczas przeszukania mieszkania młodszego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli także zabroniony susz roślinny. Zatrzymani jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty.

Za posiadanie amfetaminy oraz marihuany grożą 3 lata więzienia

Ostatni z zatrzymanych to 25-latek ze Świętochłowic, który wpadł na ul. Imieli. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać, co wzbudziło podejrzenia mundurowych.

- W chwili, gdy policjanci podążali w jego kierunku, świętochłowiczanin wykonał ruch ręką świadczący o wyrzuceniu trzymanego w niej przedmiotu. Policjanci zauważyli leżące na ziemi zwitki foli. Okazały się własnością 25-latka. Wewnątrz nich znajdowała się biała substancja proszkowa – relacjonują policjanci.

Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina, z której można było przygotować blisko 60 działek dilerskich.

Policjanci przypominają, że za posiadanie amfetaminy oraz marihuany grożą 3 lata pozbawienia wolności. Gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje zaostrzenie kary do 10 lat więzienia.

czytaj więcej:

Narkotyki w mieszkaniu świętochłowiczanki

Narkotyki w mieszkaniu świętochłowiczanki

Diler narkotyków zatrzymany w Świętochłowicach

Diler narkotyków zatrzymany w Świętochłowicach

Mieszkaniec Świętochłowic wpadł z narkotykami w Tarnowskich Górach

Świętochłowiczanin wpadł z narkotykami w Tarnowskich Górach

Nie wytrzymał ciśnienia i wpadł z narkotykami

Nie wytrzymał „ciśnienia” i wpadł z narkotykami

Za kółkiem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Za kółkiem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Świętochłowice narkotyki

Narkotyki w piwnicy. Zatrzymany diler ze Świętochłowic

Świętochłowice zatrzymany

Narkotyki, wyrok sądu i próba skorumpowania policjantów