Czy warto stosować przedtreningówki?

Przedtreningówki mają za zadanie pobudzić nasz organizm do efektywniejszej pracy podczas treningów. Poczucie zmęczenia może się pojawić nawet przy odpowiednim czasie snu, trzymania diety oraz godzin spożywania posiłków. W takich sytuacjach pójście na siłownie może być problematyczne, a zbyt długie odwlekanie ćwiczeń może wybić organizm z wypracowanego wcześniej rytmu i pozbawić efektów. To właśnie w tego rodzaju sytuacjach stosuje się przedtreningówki. Dzięki nim otrzymuje się dawkę energii, która umożliwia wykonanie nawet intensywnego treningu. Jednak nie da się ukryć, że nie jest to “darmowy” bonus, który można wykorzystywać codziennie. Warto zatem przyjrzeć się z bliska przedtreningówką i temu, z czym wiąże się ich stosowanie.

Sfd 1

Z czego składają się przedtreningówki?

Przedtreningówki mają za zadanie pobudzać, a także wspierać często intensywny wysiłek fizyczny, nawet przy dużym zmęczeniu. To już pozwala nakierować na to, co znajdzie się w ich składzie. Chociaż różnego rodzaju przedtreningówki mogą posiadać bardzo różne składy substancji odżywczych, można wymienić te, z którymi spotkać się można najczęściej. Będą to przede wszystkim:

  • kofeina,
  • tauryna,
  • beta-alanina,
  • kreatyna,
  • arginina,
  • cytrulina,
  • BCAA.

Oczywiście to tylko przykłady, a samych substancji jest znacznie więcej. Należy jednak pamiętać, że przedtreningówka może nie dostarczać np. odpowiedniej dziennej ilości kreatyny, dlatego niewykluczona jest konieczność osobnej suplementacji tej odżywki. W sklepie SFD można kupić wszelkiego rodzaju odżywki i suplementy diety najwyższej jakości, które pomogą uzupełnić nawet największe niedobory przeróżnych substancji odżywczych.

Jakie są korzyści ze stosowania przedtreningówek?

Przedtreningówki mogą być bardzo przydatnymi odżywkami, szczególnie w przypadku gdy posiada się bardzo dużo obowiązków, zmęczenie może pojawiać się naturalnie, a mimo to chce się mieć siłę na przeprowadzenie rzetelnego treningu. Zatem co dokładnie zyskujemy, dzięki zastosowaniu przedtreningówki przy dużym zmęczeniu organizmu?

  • Pobudzenie - najbardziej podstawowa zaleta. Warto jednak zaznaczyć, że poza samym pobudzeniem, przedtreningówka pozwala także odłożyć w czasie zmęczenie wynikające z przeprowadzonego treningu.
  • Poprawa siły - dość duża część odżywek przedtreningowych posiada w swoim składzie kreatynę oraz cytrulinę. Odpowiadają one za zwiększenie ilości cząsteczek ATP (nośnika energii) w mięśniach, dzięki czemu podczas treningu nie tylko nie czujemy zmęczenia, ale możemy ćwiczyć odpowiednio wydajnie.
  • Poczucie tzw. pompy mięśniowej - za sprawą przedtreningówek osiąga się przez wielu bardzo pożądane uczucie tzw. “pompy”. Polega ono na intensywnym dokrwieniu tkanek organizmu, przez co mięśnie są wizualnie większe, a także poprawia się czucie mięśniowe i możliwe jest efektywniejsze wykonywanie ćwiczeń.

Oczywiście stosowanie przedtreningówek nie jest nieskazitelne. Przez brak odczuwania zmęczenia i wykonanie intensywnego treningu może dojść do przetrenowania organizmu, problemów ze snem, a nawet “uzależnieniu” organizmu od tego rodzaju odżywek.

Jednak jest to możliwe jedynie w sytuacji, gdy nie będzie się stosować do zaleceń producenta. Co więcej, tego rodzaju produkt (jakim jest przedtreningówka) nie może być stałym elementem diety, a powinien być stosowany doraźnie. Właśnie w ten sposób będzie można cieszyć się korzyści ich stosowania, bez występowania skutków ubocznych.

Bardzo ważna jest także jakość samej przedtreningówki oraz to z jakiego źródła ona pochodzi. Nabywając odżywki i suplementy diety z oficjalnej dystrybucji można mieć pewność co do ich składu, a stosowanie się do zaleceń producenta daje też bezpieczeństwo. To powoduje, że warto zwrócić uwagę np. na ofertę sklepu SFD, w której można znaleźć różnego rodzaju przedtreningówki, a sama marka cieszy się dobrą opinią na rynku od wielu lat, co czyni ją także sprawdzonym źródłem.

czytaj więcej:

20230815x PF MB467

Miało być po prostu taniej. Jest też rekordowa frekwencja

Świętokrzyskie 1920x1080 kopia

Świętokrzyskie na weekend i wakacje

Zdrowe nawyki snu dla dzieci: Jak uczyć najmłodszych dobrych praktyk snu?

Jak uczyć najmłodszych dobrych praktyk snu?

Chcesz zobaczyć największe europejskie gwiazdy Królowej Sportu? Przyjdź na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023!

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe