Dni Miasta Świętochłowice 2022. Kiedy się odbędą i kto wystąpi?

Wiadomo, że w tym roku Dni Miasta Świętochłowice się odbędą. Zapowiedział to prezydent Daniel Beger. Co jeszcze wiemy?

fot. FB/Miasto Świętochłowice
Dni Miasta Świętochłowice

Na razie na temat Dni Miasta Świętochłowice 2022 niewiele zdradzono. Prezydent Daniel Beger w mediach społecznościowych zapewnił, że w mieście przygotowują się do nich bardzo intensywnie i odbędą się w dniach 24 – 26 czerwca.

- W tym roku wydarzenie odbędzie się w związku z 75. leciem nadania Świętochłowicom praw miejskich oraz 25. leciem działalności Marcina Kindli – podał prezydent.

Kto wystąpi na Dniach Miasta Świętochłowice 2022

Marcin Kindla pochodzi ze Świętochłowic i tym mieście razem z bratem założył grupę Kindla. Później zajął się karierą solową, a pierwsza płyta wokalisty ukazała się w 2011 roku. Jako autor tekstów współpracował m.in. Ewą Farną, Andrzejem Rybińskim i Stachurskim.

Być może na Dniach Świętochłowic wystąpi także Mateusz Mijal, który w ubiegłym tygodniu gościł u prezydenta Begera. To pochodzący z Jasła wokalista i kompozytor., który zdobył popularność dzięki przebojowi "Winny" nagranemu razem z Liberem.

W ubiegłym roku na Dniach Miasta wystąpił zespół Long & Junior, który obchodził 20-lecie pracy artystycznej obchodzący swoje 20 – lecie pracy artystycznej. Gośćmi benefisu byli Dance 2 Disco, Jacek Stachursky, CamaSutra, Miły Pan, WEEKEND oraz Mandee.