Drogowe utrudnienia w Chropaczowie. Remont torowiska się przedłuża

W czwartek, 19 października 2023 r., przy ul. Łagiewnickiej i Ostatniej w Świętochłowicach zaplanowano frezowanie jezdni, a później asfaltowanie tego odcinka – informują w Urzędzie Miejskim. To nie jedyne utrudnienia, bo końca remontu torowiska wzdłuż ul. Łagiewnickiej na razie nie widać.

fot. Silesia Invest
Świętochłowice Drogowe utrudnienia w Chropaczowie Remont torowiska się przedłuża

W świętochłowickim Urzędzie Miejskim informują, że w czwartek, 19 października 2023 r., w rejonie ulic Łagiewnickiej i Ostatniej, zaplanowano frezowanie jezdni. Oznacza to wprowadzenie na czas robót ruchu wahadłowego oraz ręcznego kierowania ruchem.

- W nocy z piątku na sobotę (20/21.10.2023) planowane jest asfaltowanie tego odcinka jezdni. Prosimy o wyrozumiałość w związku z hałasem, jaki mogą generować powyższe roboty. Podczas nocnych prac także przewiduje się ręczne kierowanie ruchem – dodają w urzędzie.

Kiedy zakończą się prace na ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach?

To nie jedyne utrudnienia, z którymi w tej części Świętochłowic muszą się liczyć mieszkańcy miasta. Przebudowa torowiska wzdłuż ulicy Łagiewnickiej miała się zakończyć już w ubiegłym roku. W Tramwajach Śląskich liczą, że uda się przywrócić ruch tramwajów w listopadzie – informują na portalu transport-publiczny.pl.

– Największy wpływ na terminowość miały prace prowadzone przez Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (ChŚPWiK), które uniemożliwiały wykonywanie jakichkolwiek robót drogowo-torowych na poszczególnych odcinkach w poszczególnych okresach – dla portalu transport-publiczny.pl mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Prace na ul. Łagiewnickiej powinny się zakończyć w połowie listopada (chyba, że znów zostaną przedłużone). Wtedy ma tam zostać wznowiony ruch tramwajowy.

Słoiki z pieniędzmi

Może Cię zainteresować:

Policjanci przejęli narkotyki i ...prawie 60 tys. zł zakopane w ogródku

Autor: Redakcja

13/10/2023

Image00012 2023 07 13 114533 kozd jpg

Może Cię zainteresować:

Jesienne utrudnienia na trasie kursowania Kolei Śląskich – o czym warto wiedzieć?

Autor: Reklama

11/10/2023