Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Drogo za to zapłacił

Młody kierowca z Rudy Śląskiej jechał przez Świętochłowice z prędkością 83 km/h, choć ograniczenie było do 40 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem drogo za to zapłacił.

fot. KMP w Świętochłowicach
Policja Świętochłowice

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który znacznie bardzie daje po kieszeni. W Świętochłowicach przekonał się o tym 23-letni kierowca z Rudy Śląskiej. Jechał Seatem przez ul. Wojska Polskiego z prędkością 83 km/h, choć tym miejscu mógł tylko 40 km/h. Miał pecha, bo „suszyli” tam policjanci z drogówki. Ta szybka przejażdżka zakończyła się dla niego mandatem na 1000 zł i 8 punktami karnymi.

- Surowe kary mają ograniczyć łamanie przepisów między innymi przez amatorów szybkiej jazdy, którzy stwarzają największe zagrożenie na drodze – podkreślają mundurowi ze Świętochłowic.

- Przypominamy! Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, oprócz wysokiego mandatu, musi się również liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące – dodają policjanci.

czytaj więcej:

Wypadek ul Bytomska Świętochłowice

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świętochłowicach

Policjanci Świętochłowice

Policjanci zatrzymali poszukiwanego w czasie zakupów

Świętochłowice policja mandat

Rowerem po alkoholu. Teraz to bardzo droga przejażdżka

Radiowóz policja

Rowerzysta „na gazie” drogo zapłacił za przejażdżkę

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Policja Świętochłowice

28-latek ze Świętochłowic wyciągnął nóż i groził śmiercią!

Policja akweny świętochłowice

Dzikie kąpieliska w Świętochłowicach. Policja...