Festyn w Lipinach na placu Słowiańskim. W dzielnicy jest co świętować...

Już dziś, 19 kwietnia 2024, na placu Słowiańskim w Lipinach odbędzie się specjalny festyn. Zdaniem obecnego prezydenta - jakość życia mieszkańców i wizerunek Lipin - zmienia się krok po kroku...

T. Staniek
Lipiny. Boże Ciało

Piękna, ale zaniedbana. Tak, chyba w największym skrócie opisać można dzielnicę Świętochłowic, której zarówno mieszkańcom, jak i pozostałym... raczej przedstawiać nie trzeba. I choć oprócz przysłowiowej, złej sławy, znana jest także z rzeczy pięknych (jak chociażby procesja Bożego Ciała) - to jednak wciąż za mało.

O drobnych sukcesach dzielnicy, z powodzeniem wypowiada się prezydent Daniel Beger. Na dwa dni przed drugą turą wyborów samorządowych, postanowił nawet... zorganizować specjalny festyn na placu Słowiańskim.

- Krok po kroku zmieniamy jakość życia mieszkańców i wizerunek Lipin. Dlatego w tej dzielnicy oprócz budowy nowej siedziby przedszkola niebawem rozpocznie się kompleksowy remont Centrum Kultury Śląskiej “Grota”. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców na festyn na Placu Słowiańskim w ten piątek o godzinie 17.00. Świętujmy te małe sukcesy wspólnie i omówmy plany na dalsze działania – mówi Daniel Beger w jednym z komunikatów prasowych związanych z planowaną inwestycją w Lipinach.

I tak, małe sukcesy, mieszkańcy wspólnie z włodarzem będą mogli świętować w towarzystwie DJ'a Egona, który zagra punktualnie o godz. 19:00. Cała impreza rozpocznie się jednak aż dwie godziny wcześniej, a wśród wymienionych atrakcji jest jeszcze Mirek Szołtysek (planowany na godz. 18:00) oraz animacje dla dzieci (od godz. 17:00. Na plakacie widnieje informacja o obecności Pikachu. Chodzi chyba o Pokemona).