GWSH. Studia dla dorosłych i dla dzieci oraz kursy szyte na miarę. Sprawdź nowości w roku akademickim 2021/2022

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, z główną siedzibą w Katowicach Piotrowicach, to najstarsza uczelnia niepubliczna w regionie. Wykształciła tysiące specjalistów w wielu dziedzinach. Jednak nie osiada na laurach. Wciąż się rozwija, stara się być jak najbliżej – zarówno studentów, otwierając filie w innych miastach, jak i ich potrzeb – dostosowując co roku program nauczania do zmieniającego się świata. Sprawdź, jakie nowości GWSH przygotowała na najbliższy rok akademicki.

Zdjęcie Główne

Jesteśmy elastyczni, nasze grupy nie są tak duże jak na uczelniach państwowych, wykładowcy mają więcej możliwości, by bliżej pracować ze studentami. Ci za to nie są anonimowi. Stawiamy na praktykę, nie tylko na teorię. Nasza kadra nieustannie się dokształca, a my wciąż poszukujemy specjalistów, którzy uczą naszych studentów praktycznych umiejętności – mówi Marta Adamczyk, prorektor ds. organizacji i rozwoju GWSH (link https://www.gwsh.pl).

Centrum Naukowo-Dydaktyczne GWSH w Rudzie Śląskiej – nowość

To nowy ośrodek GWSH. Wystartuje w roku akademickim 2021/2022. Zapisy na studia, zarówno I, jak i II stopnia oraz podyplomowe, już trwają. Zajęcia będą się odbywać w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Tunkla. Kadra profesorska będzie taka sama jak w innych ośrodkach GWSH, w tym w Katowicach.

Co ważne, absolwenci otrzymają dyplom GWSH w Katowicach. Wiemy, że dla wielu osób to ma znaczenie. Zdecydowaliśmy się na utworzenie tego ośrodka, by być bliżej studentów z Rudy Śląskiej i pobliskich miejscowości, jak Chorzów czy Świętochłowice. Wiadomo, że dojazdy na uczelnię potrafią zabrać wiele czasu. To oferta szyta na miarę – wyjaśnia Marta Adamczyk, prorektor ds. organizacji i rozwoju GWSH.

Kierunki studiów w ośrodku w Rudzie Śląskiej:

Studia I stopnia (tryb niestacjonarny):

Studia II stopnia (tryb niestacjonarny):

Jednolite studia magisterskie (tryb niestacjonarny):

Studia podyplomowe (uwaga! do 31 sierpnia 15% proc. zniżki)

Kursy i szkolenia; możliwość dofinansowania z BUR i KFS

GWSH

Uniwersytet Dziecięcy w Rudzie Śląskiej – nowość

Po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej działalność zainauguruje, dzięki GWSH, Uniwersytet Dziecięcy.

Misją Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus jest rozbudzenie w dzieciach poprzez zabawę ciekawości świata, głodu wiedzy i rozwijanie wyobraźni. Tematem przewodnim w semestrze zimowym będzie Historyczny przekładaniec. Inauguracja roku akademickiego i pierwsze warsztaty – Spotkanie z rycerzami – już 25 września.

Wcześniej jednak, bo 11 września od godz. 9.00, odbędzie się Dzień Otwarty Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus. Będą zajęcia pokazowe dla dzieci i rodziców (np. o bezpieczeństwie dzieci w sieci). Na dzień otwarty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia odbywające się w ramach Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus są prowadzone w cyklu rocznym, zwanym rokiem akademicki, który podzielony jest na dwa semestry: zimowy i letni. Słuchaczami UDG są dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zajęcia odbywają się z podziałem na dwie grupy wiekowe Sówki 6-10 lat i Sowy 11-15 lat. Dzieci mogą się poczuć jak prawdziwi studenci – zostaną pasowani na studenta a także dostaną legitymację studencką i indeks.

Zajęcia są prowadzone w przystępnej formie kreatywnych warsztatów i interaktywnych wykładów, przez wykładowców GWSH oraz specjalistów pedagogów, psychologów, znawców literatury dziecięcej i przedstawicieli kultury.

Oprócz klasycznego Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus, GWSH planuje również uruchomić w Rudzie Śląskiej Sportowy Uniwersytet Dziecięcy. – Mamy tam stosowne zaplecze, bo zajęcia odbywają się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. 25 września zaprezentujemy również ideę Sportowego Uniwersytetu Dziecięcego - dodaje Marta Adamczyk, prorektor ds. organizacji i rozwoju GWSH. Opłaty zaczynają już od 220 zł za jeden semestr lub 440 zł za cały rok akademicki – dla studentów kontynuujących:
Opłaty i zasady rekrutacji

Rodzeństwo małego studenta płaci zawsze 50 zł taniej za semestr. Rodzice, którzy zapiszą dzieci przed 20 września, i opłacą z góry cały rok akademicki do tego dnia, mogą skorzystać z ekstra zniżki -10%.

Szczegóły i zapisy na Rudzki Uniwersytet Dziecięcy

GWSH

Studia informatyczne w nowej odsłonie w GWSH w Katowicach

W nowym roku akademickim odświeżono program studiów inżynierskich I stopnia na kierunku informatyka. Są one prowadzone przez 7 semestrów, zarówno w formie dziennej, jak i zaocznej.
Wprowadziliśmy nową ofertę programową na tych studiach. Oczywiście niektóre przedmioty są obowiązkowe, wynika to z wytycznych ministerstwa, ale wprowadziliśmy nowe, atrakcyjne specjalności. Pozyskaliśmy nowe dwie duże firmy informatyczne, które specjalizują się w tych zakresach.

Nowe specjalności na informatyce w GWSH:

  • Cyberbezpieczeństwo i informatyka śledcza
  • Programowanie i bazy danych
  • Sztuczna inteligencja w e-biznesie

Absolwenci tych studiów licencjackich mogą kontynuować studia w GWSH na wydziale zarządzania na specjalności menadżer IT.

Nowe specjalności na psychologii oraz turystyce i rekreacji

Na turystyce i rekreacji, na studiach II stopnia, studenci mogą studiować od roku akademickiego 2021/2022 na nowej specjalności: zarządzanie gospodarką turystyczną.

Z kolei na psychologii, na studiach jednolitych magisterskich, można się kształcić na nowej, bardzo przydatnej obecnie specjalności: psychologia kliniczna dzieci i młodzieży. – Z powodu pandemii i zamknięcia dzieci i młodzieży w domach, przed komputerami, obserwuje się ostatnio bardzo niepokojące symptomy u młodych ludzi. Stąd konieczność kształcenia specjalistów właśnie z tej dziedziny psychologii.

GWSH

Studia podyplomowe – nowości w GWSH

Programy na wielu kierunkach są korygowane co roku, by były jak najbardziej aktualne, praktyczne, dające konkretny zawód.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w GWSH:

GWSH prowadzi również różnorodne kursy i szkolenia, kilkudniowe specjalistyczne oraz kursy dla firm szyte na miarę.