Industriada 2021: Wkrótce odkryjemy nowe, zaskakujące oblicze kultury przemysłowej województwa śląskiego

Industriada 2021 przypadnie w tym roku 11 września. Tym razem Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się pod hasłem: „Technika. To was zaskoczy!”. Na szlaku oczywiście znajdą się wieże szybowe byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Polska”.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas tegorocznej (12. z kolei) edycji imprezy pojawi się wiele atrakcji dla całych rodzin.

„W tym roku zapraszamy do wspólnego poznawania tajemnic świata techniki. Ewolucja, zmiany, przełom, na ziemi, pod ziemią i w powietrzu. O tym Wam opowiemy i tym Was zaskoczymy” – możemy przeczytać na stronie wydarzenia.

W tym roku w trakcie imprezy będzie można odwiedzić aż 33 obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków i 5 obiektów zaprzyjaźnionych. Oprócz atrakcji dla młodszych i starszych nie zabraknie świetnej zabawy, sporej dawki wiedzy i dobrej muzyki.

Tymczasem, w oczekiwaniu na wrześniowe święto, na stronie facebookowej wydarzenia pojawiły się kolorowanki, na których znajdują się industrialne zabytki. Wśród 40 różnych obiektów znalazły się także nasze Dwie Wieże KWK Polska. Gotowe kolorowanki można pobrać i pokolorować. Kolorowe prace można wysyłać na adres: szlak@muzeumgornictwa.pl. Zostaną opublikowane na facebookowym profilu Szlaku Zabytków Techniki.