Jak działa nowy PSZOK w Świętochłowicach? Podsumowano pierwsze tygodnie

W grudniu 2021 r. przy ul. Szpitalnej w Świętochłowicach otwarto drugi w mieście PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miejscy urzędnicy podsumowali pierwsze tygodnie działania nowego punktu.

fot. Urząd Miejski w Świętochłowicach
Świętochłowice PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Szpitalnej w centrum Świętochłowic uruchomiono 21 grudnia 2021 r. Jak wyliczyli pracownicy Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami świętochłowickiego Urzędu Miejskiego tylko do końca ubiegłego roku odpady do nowego punktu oddało 98 mieszkańców miasta.

Co oddano do PSZOK-u przy ul. Szpitalnej?

Według informacji miejskich urzędników do tej pory do nowego PSZOK-u przy ul. Szpitalnej oddano:

  • 55 zużytych opon
  • 1422 kg odpadów wielkogabarytowych
  • 650 kg gruzu

- Zachęcamy do przywożenia tzw. „kłopotliwych” odpadów do naszych specjalnych punktów. Niebawem proekologiczna aktywność będzie dodatkowo nagradzana! Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec, który odda do PSZOK-u jedną zużytą rzecz, otrzyma za to naklejkę. Po zebraniu 6 naklejek czeka nagroda – podkreślają w świętochłowickim magistracie.

Co można oddać do PSZOK-u w Świetochłowicach?

PSZOK przy ul. Szpitalnej (za cmentarzem) przyjmuje odpady w poniedziałek i czwartek w godzinach 7.00 - 18.00, we wtorek, środę, i piątek 7.00 - 15.00 oraz w soboty 8:00 – 14:00. Można tam oddać:

  • odpady poremontowe takie jak gruz, kafelki, zaprawy
  • kleje, farby, rozpuszczalniki, oleje, tusze
  • sprzęt elektroniczny i elektryczny (np. zepsute telewizory, lodówki, świetlówki, lampki)
  • gabaryty – np. meble, materace, dywany
  • opony
  • leki i chemikalia
  • akumulatory, baterie
  • tekstylia

Drugi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Świętochłowicach działa przy ul. Wojska Polskiego (przy wysypisku śmieci).

czytaj więcej:

PSZOK Świętochłowice

Co mieszkańcy oddają do PSZOK-u?

Świętochłowice PSZOK

Przybywa odpadów w świętochłowickich PSZOK-ach

Świętochłowice Ruda Śląska List intencyjny

Świętochłowickie spółki zajmą się odpadami z Rudy Śląskiej?

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Piaseczno Okiennik Wielki 2

7 niebanalnych powodów, by odwiedzić Jurę