Kasia Groniec, Janusz Radek i Maja Kleszcz na jednej scenie

Kultowe utwory Piwnicy pod Baranami w nowych interpretacjach – projekt Janusza Radka trwa już kilkanaście lat. Tym razem jednak wokalista zaprasza w podróż po pieśniach Ewy Demarczyk i tekstach najciekawszych polskich bardów dwa utalentowane kobiece głosy. Jak zabrzmi klasyczna poezja śpiewana w wersji Katarzyny Groniec i Mai Kleszcz? Dowiemy się już 7 marca!

Janusz radek kobiety specjalny projekt w cavatina hall

Ewa Demarczyk, Piwnica pod Baranami i Janusz Radek

Jeden z najciekawszych głosów polskiej muzyki należał do Ewy Demarczyk. Wokalistka przez lata komponowała wraz z artystami Piwnicy pod Baranami, powodując, że do tego krakowskiego kabaretu literackiego ściągało jeszcze więcej wybitnych polskich osobowości. Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Tomasz Stańko czy Zbigniew Preisner tworzyli polską scenę poezji śpiewanej i są chętnie słuchani oraz odtwarzani przez kolejne pokolenia muzyków do dzisiaj.

Charyzmatyczna wokalistka wyśpiewywała liryki takich poetów jak: Miron Białoszewski, Krzysztof Kamil Baczyński, Wiesław Dymny, Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czy kompozytora Zygmunta Koniecznego. Zestaw utworów przygotowanych przez artystkę do spektaklu Niebo złote Ci otworzę tak spodobał się Januszowi Radkowi, że od kilkunastu lat koncertuje właśnie z tymi pieśniami. Najpierw wykonał je w widowisku słowno-muzycznym, a następnie nagrał album zatytułowany Serwus Madonna. Tym razem proponuje zupełnie nowe interpretacje.

Kasia Groniec, Janusz Radek i Maja Kleszcz na jednej scenie

Janusz Radek i kobiety

Poezja śpiewana to również wybór sceniczny Katarzyny Groniec i Mai Kleszcz. Pierwsza z wokalistek od lat buduje swoją karierę na pieśniach najwybitniejszych artystów polskich i światowych. W jej repertuarze znajdują się kompozycje Edith Piaf, Marleny Dietrich, Jonasza Kofty, Grzegorza Ciechowskiego, Elvisa Costella czy Nick Cave. Od lat 90. XX wieku, kiedy to zadebiutowała w musicalu Metro Teatru Buffo, występuje także w spektaklach musicalowych oraz teatralnych.

Przedstawicielką młodszego pokolenia jest Maja Kleszcz. Wokalistka przez kilkanaście lat od czasów nastoletnich była członkinią Kapeli ze Wsi Warszawa. Po rezygnacji z śpiewania w zespole, skupiła się na projekcie IncarNation. Od kilku lat również wydaje albumy pod swoim nazwiskiem. Jej utwory to hołd oddany bardkom i bardom polskiej sceny muzycznej – śpiewa kompozycje m.in. Agnieszki Osieckiej, zespołu Breakout. Jak w reinterpretacjach utworów Ewy Demarczyk poradzi sobie to wyjątkowe trio? Przekonamy się już 7 marca podczas koncertu Janusza Radka w Cavatina Hall.

Kasia Groniec, Janusz Radek i Maja Kleszcz na jednej scenie

Cavatina Hall – jazz, blues, soul, poezja śpiewana i pop na jednej scenie

Cavatina Hall to miejsce z perfekcyjnymi warunkami do kontemplowania i eksplorowania muzyki. Repertuar jest niebanalny, twórcy proponują coraz ciekawsze brzmienia, a do samej przestrzeni przybywają sławy artystyczne z całego świata. Dotychczas przez dwa lata mieliśmy okazję posłuchać takich artystów jak: Leszek Możdżer, Lizz Wright, Tony Momrelle, Richard Bona, Tommy Emmanuel czy Joscho Stephen.

Przestrzeń daje możliwość ugoszczenia jednocześnie około tysiąca gości. Zgromadzona publiczność po każdym wydarzeniu w zachwycie oczekuje na bisy i żegna artystów owacjami na stojąco. Kto w najbliższym czasie może liczyć na tak gorące ugoszczenie w Bielsku-Białej? W repertuarze na kolejne miesiące znajdują się koncerty m.in. Yanna Tiersenda, Jareda Dunna, Iana Bostridge’a, Dianne Reeves oraz Sóley. Zapraszamy!