Kiedy ruszy basen na Skałce w Świętochłowicach?

Dni coraz cieplejsze, więc przyda się nieco ochłody. Kiedy więc ruszy basen na świętochłowickiej Skałce? Niebawem – zapewniają urzędnicy.

fot. FB/OSIR Skałka
Świętochłowice basen na Skałce

Niecka basenu na Skałce jest już napełniona wodą – podał świętochłowicki Urząd Miejski na swojej stronie internetowej. Teraz – jak dodają urzędnicy – trwają procesy technologiczne i badania, które umożliwią bezpieczne udostępnienie basenu.

Trwa proces uzdatniania wody w basenie

Basen ekologiczny na Skałce jest oczyszczany bez użycia środków chemicznych. Po napełnieniu wodą – z początkiem maja – uruchomiono proces uzdatniania wody i budowy właściwej flory.

- Ten proces trwa do kilku tygodni, w międzyczasie pobierane są próbki do badań, dzięki czemu wiemy, czy proces przebiega prawidłowo. W związku z powyższym nie została jeszcze wyznaczona data otwarcia basenu - tłumaczy Katarzyna Łataś z OSiR Skałka.

W ubiegłych latach basen otwierano w drugiej połowie czerwca, na początku wakacji. Więc – jak dodaje Katarzyna Łataś – można założyć, że tak będzie także w tym roku. Wiele jednak zależy od pogody.

Po uruchomieniu basen będzie czynny basen na Skałce będzie czynny w każdy poniedziałek w godzinach 12.00 - 19.00, a od wtorku do niedzieli 10.00 – 19.00.

czytaj więcej:

Otwarcie basenu na Skałce Rusza sezon na świętochłowickim kąpielisku

Rusza sezon na kąpielisku w Świętochłowicach

Świętochłowice Walentynkowy Bieg Par

Walentynkowy Bieg Par w Świętochłowicach

Łyżwy

Ferie zimowe na „Skałce”

Świętochłowice Śniadanie na trawie

Śniadanie na trawie w Świętochłowicach

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Zdjęcie Główne

Moc atrakcji dla każdego! Katowicki Park Linowy Trzy Maupy

Aleje Spacerowe OSIR Skałka

Wakacje na Skałce, czyli moc atrakcji w sercu Świętochłowic