Kiedy ruszy basen na Skałce w Świętochłowicach?

Dni coraz cieplejsze, więc przyda się nieco ochłody. Kiedy więc ruszy basen na świętochłowickiej Skałce? Niebawem – zapewniają urzędnicy.

fot. FB/OSIR Skałka
Świętochłowice basen na Skałce

Niecka basenu na Skałce jest już napełniona wodą – podał świętochłowicki Urząd Miejski na swojej stronie internetowej. Teraz – jak dodają urzędnicy – trwają procesy technologiczne i badania, które umożliwią bezpieczne udostępnienie basenu.

Trwa proces uzdatniania wody w basenie

Basen ekologiczny na Skałce jest oczyszczany bez użycia środków chemicznych. Po napełnieniu wodą – z początkiem maja – uruchomiono proces uzdatniania wody i budowy właściwej flory.

- Ten proces trwa do kilku tygodni, w międzyczasie pobierane są próbki do badań, dzięki czemu wiemy, czy proces przebiega prawidłowo. W związku z powyższym nie została jeszcze wyznaczona data otwarcia basenu - tłumaczy Katarzyna Łataś z OSiR Skałka.

W ubiegłych latach basen otwierano w drugiej połowie czerwca, na początku wakacji. Więc – jak dodaje Katarzyna Łataś – można założyć, że tak będzie także w tym roku. Wiele jednak zależy od pogody.

Po uruchomieniu basen będzie czynny basen na Skałce będzie czynny w każdy poniedziałek w godzinach 12.00 - 19.00, a od wtorku do niedzieli 10.00 – 19.00.

czytaj więcej:

Świętochłowice Walentynkowy Bieg Par

Walentynkowy Bieg Par w Świętochłowicach

Łyżwy

Ferie zimowe na „Skałce”

Świętochłowice Skałka czyszczenie basenu

Przygotowania do sezonu letniego na „Skałce”

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!