Koleje Śląskie wprowadziły innowacyjne oferty dla swoich usług

Zniżka do 30% na bilet bez korzystania z ulg ustawowych, podróż za 1 zł, wspólny bilet na kolej i komunikację miejską, czy to w ogóle możliwe? TAK! Koleje Śląskie wprowadziły innowacyjne oferty dla swoich usług. Małe grupy podróżują taniej, seniorzy od 60 roku życia zyskują dodatkową zniżkę, a to tylko niektóre z propozycji.

DSC 5512

Chcąc przybliżyć możliwości tańszego podróżowania z Kolejami Śląskimi, poniżej prezentujemy krótki przegląd najatrakcyjniejszych ofert dostępnych aktualnie u wojewódzkiego przewoźnika:

- Silesia 24 bilet imienny, który pozwoli na podróżowanie po całym województwie śląskim zarówno pociągami Kolei Śląskich, jak i komunikacją ZTM bez ograniczeń przez 24 godziny za jedyne 38 złotych.

- Silesia Duo jest swoistym rozszerzeniem biletu Silesia 24. Daje możliwość zakupu biletu w niezwykle niskiej cenie – 1 zł, jak z tego skorzystać? W dni wolne od pracy (sobota, niedziela i święta) osoba, która nabyła bilet Silesia 24 może nabyć bilet Silesia Duo dla jednej osoby, z którą wspólnie zrealizuje przejazd za dopłatą 1 zł.

- Superbilet 24 Strefa M to 24-godzinny, imienny bilet uprawniający do korzystania z pociągów Kolei Śląskich na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz na wszystkich liniach autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych komunikacji zbiorowej organizowanej przez ZTM Katowice w cenie 15 złotych za bilet normalny oraz 7,50 zł za bilet ulgowy. Ulgi ustawowe nie mają zastosowania.

- Superbilet miesięczny pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów Kolejami Śląskimi na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz korzystanie ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej uruchamianej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM). Bilet jest dostępny w wersji normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Do wybrania jest kilka stref, które może obejmować bilet, dostępna jest również wersja obejmująca wszystkie połączenia w obrębie Metropolii.

  1. Strefa K (Katowice) – uprawniających do przejazdów wyłącznie na obszarze miasta (gminy) Katowice (od/do stacji/przystanków kolejowych zawierających w nazwie Katowice, w cenie 119 zł,
  2. Strefa A – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Knurów/Gliwice – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  3. Strefa B – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Tarnowskie Góry – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  4. Strefa C – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Dąbrowa Górnicza Sikorka – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  5. Strefa D – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Nowy Bieruń – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł,
  6. Strefa E – uprawniających do przejazdów na odcinku ograniczonym stacjami Tychy Lodowisko/Łaziska Górne Brada/Kobiór/ Łaziska Średnie – Strefa K (Katowice), w cenie 179 zł.
  7. Strefa M (cała GZM) – uprawniających do przejazdów na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) ograniczonej stacjami: Gliwice, Knurów, Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza Sikorka, Nowy Bieruń, Kobiór, Łaziska Górne Brada, Łaziska Średnie, Tychy Lodowisko, w cenie 229 zł.

- Poza Szczytem to możliwość podróżowania ze zniżką do 15% w jedną lub 20% w obie strony poza godzinami szczytu przewozowego, w dni robocze od 9:00 do 14:00 i od 18:00 do 5:00 oraz w soboty, niedziele i święta. Czasem wystarczy odrobine zmodyfikować swoje plany, aby móc sporo zaoszczędzić.

- Mała grupa poza szczytem to oferta skierowana dla grup od dwóch do pięciu osób, nie posiadających uprawnień do ulg, odbywających podróż razem. Osoby te mogą nabyć bilet ze zniżką 25%.

- Senior 60+ to oferta przeznaczona dla osób, które ukończyły 60 lat i nie posiadają dodatkowych uprawnień do ulgi. Podróżni mogą nabyć bilety jednorazowe i miesięczne z ulgą 20%, a dodatkowo poza godzinami szczytu przewozowego – z ulgą 30%.

- Rodzina - 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. Z oferty może skorzystać od 2 do 9 osób, w tym maksymalnie cztery osoby dorosłe i minimum jedno dziecko. Dzieci mogą skorzystać z indywidualnych uprawnień do ulgi ustawowej.

- Z powrotem taniej - podróżny nieposiadający uprawnienia do ulgi, zamierzający skorzystać z przejazdu w obie strony tą samą drogą może zakupić bilet z ulgą 5% na przejazd tam i z powrotem.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi innowacyjnych ofert śląskiego przewoźnika na stronie www.kolejeslaskie.pl.