Kolejne bloki w mieście przejdą termomodernizację. Przekazano już place budowy

Zmniejsza zużycie energii potrzebnej do ogrzewania, zabezpiecza budynek przed utratą ciepła i podnosi estetykę otoczenia. Kompleksowa termomodernizacja, dla mieszkańców oznacza głównie korzyści. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach jeszcze w tym roku zaplanowała remonty w trzech lokalizacjach w mieście.

Na jednej z klatek schodowych, z początkiem lipca pojawiło się ogłoszenie o nadchodzących pracach związanych z dociepleniem budynku. Lokatorzy, we własnym zakresie mieli usunąć anteny, inne elementy znajdujące się na elewacji oraz kwiaty z balkonów. Mimo zapowiadanego na 15 lipca 2022 roku rozpoczęcia robót, do tej pory - nie zmieniło się jeszcze nic.

Wybrane budynki

Na podstawie licznych analiz, spółdzielnia wybiera bloki, w których wprowadzane będą zmiany. Decyduje wiek budynku, wady konstrukcyjne czy stopień utraty ciepła. Na tej podstawie, udało się wyłonić trzy lokalizacje, w których przeprowadzone zostaną remonty termomodernizacyjne:

  • ul. Wyzwolenia 39abc,
  • ul. Korfantego 17-21,
  • ul. Stawowa 28.

Kiedy rozpoczną się prace?

Mimo deklarowanego (w przypadku bloku przy ul. Wyzwolenia) rozpoczęcia prac w połowie lipca, firma, która odpowiada za termomodernizację nie rozłożyła jeszcze rusztowań we wskazanej lokalizacji.

- Przekazanie placu budowy już jest. Będą wykonane docieplenia zewnętrzne, położony styropian, roboty na balkonach i nowe balustrady. Firma wykonująca inwestycję ma wejść na teren budowy z rusztowaniem w najbliższy piątek. Póki co jest problem z dostarczeniem styropianu. Ten termin może się zmienić. Zainteresowani mieszkańcy mają oczywiście wgląd do projektu - tłumaczy inspektor nadzoru budowlanego Beata Kozioł, odpowiadająca za blok przy ul. Wyzwolenia 39abc.

Zgodnie z obowiązującą umową - termin zakończenia prac przypada na 30 listopada 2022 roku.