Kolejne budynki w Świętochłowicach zostaną przyłączone do sieci ciepłowniczej. Grupa Tauron zaplanowała inwestycje

W ciągu najbliższych dwóch lat Grupa Tauron zamierza powiększyć swoją sieć ciepłowniczą i zwiększyć moc o 110 MW. Inwestycje spółki obejmą także Świętochłowice.

fot. Tymoteusz Staniek
Świętochłowice Centrum

W planach Grupy Tauron na najbliższe lat jest przyłączenie do sieci ciepłowniczej nawet 25 tys. mieszkań. - Przyłączenia w ramach likwidacji indywidualnych pieców węglowych stanowią już teraz około 20 proc. zaplanowanych przyłączeń, pozostałe to nowe inwestycje, głównie mieszkaniowe – informują w Tauronie. W ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji na lata 2022-2023, zakontraktowano już wymianę ogrzewania na ciepło sieciowe w 233 budynkach w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

– Niekwestionowanymi liderami są tutaj trzy miasta: Katowice, Świętochłowice i Czeladź, gdzie liczba zaplanowanych do przyłączenia budynków stanowi 80 proc. łącznej liczby w całej aglomeracji. Sukcesywna rozbudowa sieci ciepłowniczych jest bardzo istotna z punktu widzenia ograniczenia niskiej emisji w miastach. Dlatego tak ważna jest bardzo dobra współpraca z władzami miast w tym zakresie. Cieszymy się, że wraz z rozwojem infrastruktury miast aglomeracji rośnie zainteresowanie podłączeniem do naszej sieci ciepłowniczej – podkreśla Sławomir Gibała, p.o. prezes spółki Tauron Ciepło.

Inwestycje Tauronu w Świętochłowicach obejmą budynki w Centrum oraz Chropaczowie. - W naszym mieście w pierwszym etapie podłączone do sieci ciepłowniczej mają zostać budynki przy ul. Strzelców Bytomskich, natomiast w kolejnym budynki przy ul. Średniej i Łagiewnickiej – czytamy w informacji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.