Kolejne budynki w Świętochłowicach zostaną przyłączone do sieci ciepłowniczej. Grupa Tauron zaplanowała inwestycje

W ciągu najbliższych dwóch lat Grupa Tauron zamierza powiększyć swoją sieć ciepłowniczą i zwiększyć moc o 110 MW. Inwestycje spółki obejmą także Świętochłowice.

fot. Tymoteusz Staniek
Świętochłowice Centrum

W planach Grupy Tauron na najbliższe lat jest przyłączenie do sieci ciepłowniczej nawet 25 tys. mieszkań. - Przyłączenia w ramach likwidacji indywidualnych pieców węglowych stanowią już teraz około 20 proc. zaplanowanych przyłączeń, pozostałe to nowe inwestycje, głównie mieszkaniowe – informują w Tauronie. W ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji na lata 2022-2023, zakontraktowano już wymianę ogrzewania na ciepło sieciowe w 233 budynkach w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

– Niekwestionowanymi liderami są tutaj trzy miasta: Katowice, Świętochłowice i Czeladź, gdzie liczba zaplanowanych do przyłączenia budynków stanowi 80 proc. łącznej liczby w całej aglomeracji. Sukcesywna rozbudowa sieci ciepłowniczych jest bardzo istotna z punktu widzenia ograniczenia niskiej emisji w miastach. Dlatego tak ważna jest bardzo dobra współpraca z władzami miast w tym zakresie. Cieszymy się, że wraz z rozwojem infrastruktury miast aglomeracji rośnie zainteresowanie podłączeniem do naszej sieci ciepłowniczej – podkreśla Sławomir Gibała, p.o. prezes spółki Tauron Ciepło.

Inwestycje Tauronu w Świętochłowicach obejmą budynki w Centrum oraz Chropaczowie. - W naszym mieście w pierwszym etapie podłączone do sieci ciepłowniczej mają zostać budynki przy ul. Strzelców Bytomskich, natomiast w kolejnym budynki przy ul. Średniej i Łagiewnickiej – czytamy w informacji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

czytaj więcej:

Świętochłowice ul Średnia

Na Średniej ciągle gorąco. Trwa spór miasta z najemcami

Chropaczów wycięte drzewa

Wielka wycinka drzew w Chropaczowie

Świętochłowice Co się dzieje na ul Średniej

Co się dzieje na ulicy Średniej? Najemcy stracą mieszkania?

Konstytucja 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Świętochłowicach

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Lokal lagiewnicka

Do wzięcia trzy lokale w Świętochłowicach