Kolejne miliony z rządowego funduszu dla Świętochłowic

Świętochłowice mają otrzymać blisko 5,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – ogłosił poseł PiS Marek Wesoły. Wsparcie przeznaczone jest na przebudowę ulicy Łagiewnickiej.

Pieniądze dla Świętochłowic

Wielu mieszkańców naszego miasta zaniepokoiło się, kiedy prezydent Świętochłowic doprowadził do zerwania dobrych relacji z rządzącym w kraju PiS, odwołując reprezentującego to ugrupowanie byłego wiceprezydenta Adama Trzebinczyka. Obawiano się, że przez te polityczne niesnaski kurek z pieniędzmi dla Świętochłowic może zostać zakręcony. Okazuje się jednak, że miasto ma otrzymać blisko 5,3 mln zł na inwestycje drogowe. Ogłosił to poseł PiS Marek Wesoły.

- W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Świętochłowice otrzymają wsparcie finansowe na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach wraz z przebudową infrastruktury tramwajowe - napisał na swoim Facebooku.

Marek Wesoły zaznaczył, że nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym to nie tylko spełnione obietnice to również bezpieczeństwo mieszkańców, szybszy czas dojazdu, a także nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu. Podziękował także za współpracę byłemu wiceprezydentowi Świętochłowic Adamowi Trzebinczykowi.

czytaj więcej:

Bartosz Karcz

Nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach

Konkurs na logo miasta swietochlowice strona

Konkurs na logo Świętochłowic jednak będzie. Zmiana pomysłu?

Samorząd Świętochłowic wybrany w 2006 roku

Oni rządzili Świętochłowicami. Jak zapisali się...

Sssss

Prezydent Daniel Beger na konferencji w sprawie...

Kasa

Świętochłowice będą wielkim placem budowy....

Sesja

29 marca kolejna sesja Rady Miejskiej. W...

Sesja

Przed nami kolejna sesja Rady Miejskiej - czy...