Kolejne miliony z rządowego funduszu dla Świętochłowic

Świętochłowice mają otrzymać blisko 5,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – ogłosił poseł PiS Marek Wesoły. Wsparcie przeznaczone jest na przebudowę ulicy Łagiewnickiej.

Pieniądze dla Świętochłowic

Wielu mieszkańców naszego miasta zaniepokoiło się, kiedy prezydent Świętochłowic doprowadził do zerwania dobrych relacji z rządzącym w kraju PiS, odwołując reprezentującego to ugrupowanie byłego wiceprezydenta Adama Trzebinczyka. Obawiano się, że przez te polityczne niesnaski kurek z pieniędzmi dla Świętochłowic może zostać zakręcony. Okazuje się jednak, że miasto ma otrzymać blisko 5,3 mln zł na inwestycje drogowe. Ogłosił to poseł PiS Marek Wesoły.

- W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Świętochłowice otrzymają wsparcie finansowe na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach wraz z przebudową infrastruktury tramwajowe - napisał na swoim Facebooku.

Marek Wesoły zaznaczył, że nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym to nie tylko spełnione obietnice to również bezpieczeństwo mieszkańców, szybszy czas dojazdu, a także nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu. Podziękował także za współpracę byłemu wiceprezydentowi Świętochłowic Adamowi Trzebinczykowi.

czytaj więcej:

Na świecie wydobywa się blisko 6 mld ton węgla rocznie - mówi Bogusław Ziętek

Co z umową społeczną dla górnictwa? Ziętek: To kpiny

Brama zgoda

Gorzkie słowa do prezydenta Świętochłowic, Chodzi o Zgodę

248672134 308805751054736 3353936344158934571 n

Poseł Wesoły: Świętochłowice dostaną od Rządu 20 mln zł!

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Grota1

Prezydent Świętochłowic o aferze z Grotą:...

Grota

Lipińska Grota musi przejść niezbędny remont....

Rada miejska swietochlowice

Sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach. Co...