Kolejne miliony z rządowego funduszu dla Świętochłowic

Świętochłowice mają otrzymać blisko 5,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – ogłosił poseł PiS Marek Wesoły. Wsparcie przeznaczone jest na przebudowę ulicy Łagiewnickiej.

Pieniądze dla Świętochłowic

Wielu mieszkańców naszego miasta zaniepokoiło się, kiedy prezydent Świętochłowic doprowadził do zerwania dobrych relacji z rządzącym w kraju PiS, odwołując reprezentującego to ugrupowanie byłego wiceprezydenta Adama Trzebinczyka. Obawiano się, że przez te polityczne niesnaski kurek z pieniędzmi dla Świętochłowic może zostać zakręcony. Okazuje się jednak, że miasto ma otrzymać blisko 5,3 mln zł na inwestycje drogowe. Ogłosił to poseł PiS Marek Wesoły.

- W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Świętochłowice otrzymają wsparcie finansowe na przebudowę układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach wraz z przebudową infrastruktury tramwajowe - napisał na swoim Facebooku.

Marek Wesoły zaznaczył, że nowa infrastruktura drogowa na szczeblu lokalnym to nie tylko spełnione obietnice to również bezpieczeństwo mieszkańców, szybszy czas dojazdu, a także nowe miejsca pracy i możliwości dla biznesu. Podziękował także za współpracę byłemu wiceprezydentowi Świętochłowic Adamowi Trzebinczykowi.

czytaj więcej:

Urząd Miejski w Świętochłowicach

Popijawa w gabinecie prezydenta Świętochłowic?

Świętochłowice domki fińskie

Prezydent Beger: Określenie „kłamca” przyjmę z pokorą

Daniel beger i bartosz karcz

Echa sesji absolutoryjnej. Karcz rozegrał Begera

Chropaczów wycięte drzewa

Wielka wycinka drzew w Chropaczowie

Centrum - Spotkanie Prezydenta Świętochłowic z mieszkańcami

Zakończyły się spotkania z prezydentem w dzielnicach

Władze Śląskaw Nadrenii Północnej-Westfalii. Chcą współpracy

Władze Śląskaw Nadrenii Północnej-Westfalii. Chcą współpracy

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu