Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od ponad dwóch miesięcy, ale chyba nie wszyscy o nim słyszeli. W Świętochłowicach kolejni kierowcy „zarobili” wysokie mandaty.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice policja mandat

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy, o wiele wyższy, taryfikator mandatów. Po dwóch miesiącach nadal jednak wielu kierowców lekceważy przepisy, co mocno odczuwają w swoich portfelach. W Świętochłowicach w tym tygodniu wysokie mandaty „zarobiło” dwóch kolejnych kierowców.

- Na początku tygodnia policjanci z miejscowej drogówki na ulicy Bytomskiej zatrzymali do kontroli drogowej dostawcze Iveco. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W trakcie czynności mundurowych okazało się, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mężczyznę grzywną na kwotę 1500 złotych – informują policjanci.

Kolejny kierowca wpadł w środę, 2 marca. Tym razem był to miłośnik szybkiej jazdy, który na ul. Mickiewicza przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30km/h. Za kierownicą Volkswagena siedział 41-letni mieszkaniec Świętochłowic, który dostał mandat na 800 zł.

czytaj więcej:

Policja alkomat

W ciągu tygodnia złapano trzech pijanych kierowców

Świętochłowice drogówka

Nielegalna przejażdżka… karawanem

Radiowóz policja

Rowerzysta „na gazie” drogo zapłacił za przejażdżkę

Świętochłowice policja

Zatrzymano poszukiwanego czterema nakazami doprowadzenia

Świętochłowice drogówka

Jechał na zakazie. Może na pięć lat dojechać do więzienia

Świętochłowice znalezione rowery 1

Policjanci poszukują właścicieli rowerów

Świętochłowice nowy naczelnik drogówki

Nowy naczelnik drogówki w Świętochłowicach