Kolejni kierowcy z wysokimi mandatami

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje od ponad dwóch miesięcy, ale chyba nie wszyscy o nim słyszeli. W Świętochłowicach kolejni kierowcy „zarobili” wysokie mandaty.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice policja mandat

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy, o wiele wyższy, taryfikator mandatów. Po dwóch miesiącach nadal jednak wielu kierowców lekceważy przepisy, co mocno odczuwają w swoich portfelach. W Świętochłowicach w tym tygodniu wysokie mandaty „zarobiło” dwóch kolejnych kierowców.

- Na początku tygodnia policjanci z miejscowej drogówki na ulicy Bytomskiej zatrzymali do kontroli drogowej dostawcze Iveco. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W trakcie czynności mundurowych okazało się, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mężczyznę grzywną na kwotę 1500 złotych – informują policjanci.

Kolejny kierowca wpadł w środę, 2 marca. Tym razem był to miłośnik szybkiej jazdy, który na ul. Mickiewicza przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30km/h. Za kierownicą Volkswagena siedział 41-letni mieszkaniec Świętochłowic, który dostał mandat na 800 zł.