Kolejny brzydki budynek w Świętochłowicach odzyskuje blask

Trwa systematyczna naprawa zasobu mieszkaniowego Świętochłowic. Po dwóch kamienicach, których remonty rozpoczęły się w tym roku w Lipinach, przyszedł czas na obrzeża centrum miasta. Tam rozpoczął się właśnie remont elewacji budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Żołnierskiej 26 - 28.

236183068 2976886682584179 354381549665630984 n

Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach. To budynek stosunkowo młody, jeśli chodzi o miejski zasób, bo zbudowany w latach 50-tych XX wieku. Jego stan techniczny od lat pozostawiał jednak wiele do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o duże oszklenia elewacji w ciągach klatek schodowych, które zagrażały bezpieczeństwu.

Dlatego też w budynku zostały wcześniej wymienione okna, zmienił się również układ oszkleń, które obecnie nie zajmują już całej powierzchni ciągów klatek schodowych. Te prace zostały wykonane już kilka miesięcy temu, obecnie przyszedł czas na remont elewacji budynku. Z informacji, jakie otrzymaliśmy, w tym etapie zostanie wyremontowana elewacja od strony frontowej, a także od strony ronda przy DTŚ. Remontowany budynek jest bowiem pierwszym, na wjeździe do Świętochłowic od strony Chorzowa.

- Wykonanie remontu elewacji będzie zwieńczeniem poprawy estetyki budynku - czytamy w mediach społecznościowych spółki mieszkaniowej MPGL.

Spółka obchodzi w tym roku 70 lecie działalności miejskiego zarządcy. W jubileuszowym roku plany obejmują remont nawet 4 elewacji budynków, a także 30 klatek schodowych w zasobie. Ponadto trwają, i planowane są również duże remonty w budynkach wspólnot mieszkaniowych, w tym także termomodernizacje.