Kolejny etap modernizacji stadionu im. Pawła Waloszka. Doczekamy się nowych trybun?

Do robót budowlanych jeszcze daleko, ale pierwszy krok został poczyniony. Zawarto umowę na przygotowanie dokumentacji przebudowy trybun na stadionie im. Pawła Waloszka.

FB/Speedway Śląsk Świętochłowice
Stadion Ślask Świetochlowice

Niedawno dobiegła końca modernizacja toru żużlowego oraz budynku klubowego na piaśnickiej arenie. Ośrodek Sportu i Rekreacji Skałka idzie za ciosem i zamierza zwiększyć pojemność trybun. W tym celu podpisano umowę z biurem architektonicznym An Archi Group z Gliwic, które ma przygotować dokumentację projektową umożliwiającą rozpisanie przetargu na wykonanie prac budowlanych.

Za dawnych czasów na trybunach stadionu na Skałce mogło zasiąść aż 26 tysięcy kibiców, natomiast w 1979 roku padł tam rekord frekwencji - wówczas weszło tam ok. 27 tys. widzów! Obecnie liczba miejsc na stadionie jest homeopatyczna. Znajdują się tam zaledwie 244 krzesełka. W najbliższym czasie miasto Świętochłowice chciałoby dołożyć od 600 do 1000 miejsc.

Projektanci mają pół roku na przygotowanie dokumentacji. Zadanie jest etapowane i za ok. 3 miesiące powinna być gotowa pierwsza część projektu, co pozwoli ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Inwestycja ma kosztować ok. 1 mln zł.