Koniec prac na świętochłowickim odcinku linii nr 11. Wracają tramwaje od Chebzia do Chorzowa

Dobiega końca modernizacja torowiska na ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach – informują Tramwaje Śląskie. W sobotę, 30 kwietnia 2022 r., uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 10.

Po dwóch latach prac kończy się modernizacja torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Przejazdy techniczne potwierdziły gotowość od wznowienia ruchu tramwajów, ale nie można jeszcze w pełni przywrócić ruchu na linii nr 11. Wciąż trwają bowiem prace na ul. 3 Maja w Chorzowie.

– Dobiegły jednak końca zasadnicze prace na modernizowanym odcinku od ronda Paweł wzdłuż ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach, a gotowy do obsługi ruchu tramwajowego jest też fragment wydzielonego torowiska od skrzyżowania w Piaśnikach do ul. Składowej w Chorzowie, zatem na tym odcinku ruch tramwajów możemy przywrócić – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Tymczasowa linia nr 10 z Chebzia do Chorzowa

Zamiast linii nr 11 będzie więc tymczasowa linia nr 10, która zostanie uruchomiona w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. „Dziesiątka” będzie kursowała w relacji Ruda Śląsk Chebzie Pętla – Chorzów Wodociągi. Linia obsługiwana będzie dwukierunkowymi, niskopodłogowymi wagonami, a częstotliwość kursowania ustalona została na 30 minut.

Na modernizowanym odcinku wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i przygotowawcze do procedury odbiorowej.