Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” – czas, start!

„Śląski Komiks Powstańczy” to nie lada gratka dla miłośników historii województwa śląskiego, a także komiksów. Wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju postawiła wszystko na jedną kartę i zorganizowała nietuzinkowy Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy”. Każda artystyczna dusza może spróbować swoich sił i zawalczyć o 8 tysięcy złotych. Co trzeba zrobić?

MPŚ konkurs 1920x1080

O czym jest konkurs?

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” to konkurs plastyczny, czyli to co artystyczne dusze lubią najbardziej. Uczestnicy muszą stworzyć komiks, którego tematyka musi nawiązywać do:

  • Powstań Śląskich (1919, 1920, 1921),
  • Plebiscytu na Śląsku (1920),
  • Włączenia Śląska do Rzeczpospolitej (1922).

Spokojnie, do wyboru mają tylko jeden temat, a nie wszystkie trzy. Jakimi technikami powinni się posługiwać? Mogą zdecydować się na:

  • Rysunek,
  • Malarstwo,
  • Grafikę komputerową.

Wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju, czyli Organizator Konkursu wraz z Partnerami: Stowarzyszeniem POKOLENIE i Muzeum Śląskim przewidują tylko jeden etap. Limit wieku nie istnieje, a więc każdy może spróbować swoich sił – indywidualnie lub w grupie 3-osobowej (maksymalnie).

Jedna historia, czy kilka?

Praca konkursowa może opowiadać jedną, kilka lub cały zbiór zamkniętych historii jednoplanszowych. Praca powinna się składać z 6 plansz w formacie A4 (pionowo), ale nie może przekroczyć 15 plansz. Jeżeli chodzi o slogany to muszą być one wyłącznie w języku polskim. Co do samych plansz, to należy odpowiednio podpisać każdą z osobna. Dokładna instrukcja znajduje się w regulaminie konkursu.

Uczestnicy, decydujący się na przesłanie swoich prac w formie kserokopii lub wydruków składają je w dwóch egzemplarzach. Nie powinni zapomnieć o płycie CD z pracą w wersji elektronicznej (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF) oraz wersji do druku (A4 - 300 dpi CMYK).

Termin nadsyłania prac mija…

15 kwietnia 2022 roku, a więc czasu jest jeszcze całkiem sporo. Pracę można wysyłać pocztą, kurierem, a także osobiście odwiedzając Biuro Konkursu, znajdującego się w siedzibie Partnera Organizatora – Muzeum Śląskim (ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice). Prace należy oznaczyć jako „Śląski Komiks Powstańczy”. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie www 15 maja 2022 roku.

Co z nagrodami?

Organizator Konkursu wyodrębnił takie nagrody jak:

  • I nagroda w wysokości 8 000 zł brutto,
  • II nagroda w wysokości 5 000 zł brutto,
  • III nagroda w wysokości 3 000 zł brutto.

Wyróżnione jak i zwycięskie prace będzie można podziwiać w antologii „Śląski Komiks Powstańczy”. Każdy laureat otrzyma aż 5 autorskich sztuk monografii. Więcej informacji na temat konkursu, zwłaszcza regulamin znajduje się na oficjalnym Fan Page’u Konkursu „Śląski Komiks Powstańczy” – TUTAJ.

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” czeka na zgłoszenia!

Śląski Komiks Powstańczy – informacje
E-mail: konkurs@pokolenie.org.pl
Tel.: 32 209 00 02
WWW (STOWARZYSZENIE POKOLENIE) | FACEBOOK (KOMIKSOWY KONKURS POWSTAŃCZY)

czytaj więcej:

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja

III Festiwal Restauracji Śląskich zacznie się już 27 maja!

Osiedla Jednorodzinne

Osiedla jednorodzinne. Inwestycje warte uwagi

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Brak miejsca na przechowywanie i składowanie?

Brak miejsca na przechowywanie i składowanie?

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy