Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” – czas, start!

„Śląski Komiks Powstańczy” to nie lada gratka dla miłośników historii województwa śląskiego, a także komiksów. Wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju postawiła wszystko na jedną kartę i zorganizowała nietuzinkowy Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy”. Każda artystyczna dusza może spróbować swoich sił i zawalczyć o 8 tysięcy złotych. Co trzeba zrobić?

MPŚ konkurs 1920x1080

O czym jest konkurs?

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” to konkurs plastyczny, czyli to co artystyczne dusze lubią najbardziej. Uczestnicy muszą stworzyć komiks, którego tematyka musi nawiązywać do:

  • Powstań Śląskich (1919, 1920, 1921),
  • Plebiscytu na Śląsku (1920),
  • Włączenia Śląska do Rzeczpospolitej (1922).

Spokojnie, do wyboru mają tylko jeden temat, a nie wszystkie trzy. Jakimi technikami powinni się posługiwać? Mogą zdecydować się na:

  • Rysunek,
  • Malarstwo,
  • Grafikę komputerową.

Wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju, czyli Organizator Konkursu wraz z Partnerami: Stowarzyszeniem POKOLENIE i Muzeum Śląskim przewidują tylko jeden etap. Limit wieku nie istnieje, a więc każdy może spróbować swoich sił – indywidualnie lub w grupie 3-osobowej (maksymalnie).

Jedna historia, czy kilka?

Praca konkursowa może opowiadać jedną, kilka lub cały zbiór zamkniętych historii jednoplanszowych. Praca powinna się składać z 6 plansz w formacie A4 (pionowo), ale nie może przekroczyć 15 plansz. Jeżeli chodzi o slogany to muszą być one wyłącznie w języku polskim. Co do samych plansz, to należy odpowiednio podpisać każdą z osobna. Dokładna instrukcja znajduje się w regulaminie konkursu.

Uczestnicy, decydujący się na przesłanie swoich prac w formie kserokopii lub wydruków składają je w dwóch egzemplarzach. Nie powinni zapomnieć o płycie CD z pracą w wersji elektronicznej (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF) oraz wersji do druku (A4 - 300 dpi CMYK).

Termin nadsyłania prac mija…

15 kwietnia 2022 roku, a więc czasu jest jeszcze całkiem sporo. Pracę można wysyłać pocztą, kurierem, a także osobiście odwiedzając Biuro Konkursu, znajdującego się w siedzibie Partnera Organizatora – Muzeum Śląskim (ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice). Prace należy oznaczyć jako „Śląski Komiks Powstańczy”. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie www 15 maja 2022 roku.

Co z nagrodami?

Organizator Konkursu wyodrębnił takie nagrody jak:

  • I nagroda w wysokości 8 000 zł brutto,
  • II nagroda w wysokości 5 000 zł brutto,
  • III nagroda w wysokości 3 000 zł brutto.

Wyróżnione jak i zwycięskie prace będzie można podziwiać w antologii „Śląski Komiks Powstańczy”. Każdy laureat otrzyma aż 5 autorskich sztuk monografii. Więcej informacji na temat konkursu, zwłaszcza regulamin znajduje się na oficjalnym Fan Page’u Konkursu „Śląski Komiks Powstańczy” – TUTAJ.

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” czeka na zgłoszenia!

Śląski Komiks Powstańczy – informacje
E-mail: konkurs@pokolenie.org.pl
Tel.: 32 209 00 02
WWW (STOWARZYSZENIE POKOLENIE) | FACEBOOK (KOMIKSOWY KONKURS POWSTAŃCZY)

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Lipiny czerwiec 1921 r żandarmeria powstańcza

Poznaj historię opisaną przez Muzeum Powstań Śląskich

MPŚ Zdjęcie Główne

Rok 2021 kończy obchody stulecia Powstań Śląskich

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Muzeum Powstań Śląskich

Poznaj historię Powstań Śląskich w Świętochłowickim Muzeum!