Nieznani sprawcy splądrowali magazyn w MDK. Skradziono żywność i leki dla uchodźców

1 sierpnia, pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach zawiadomili policję o włamaniu na teren placówki. Nieznani sprawcy okradli jeden z magazynów. W środku znajdowały się dary dla potrzebujących uchodźców.

Wybita szyba, uszkodzone drzwi, zniszczone meble i splądrowany magazyn. To wstępny bilans strat oszacowany przez pracowników MDK przy ul. Harcerskiej w Świętochłowicach. Skradziono artykuły spożywcze, niezbędne produkty dla dzieci a także leki. Wszystkie magazynowane tam produkty zostały zakupione przez ludzi dobrej woli dla przebywających na terenie miasta uchodźców z Ukrainy. W tej chwili pracownicy MDK próbują obliczyć, ile towarów zniknęło z półek.

Internautów o sprawie poinformował prezydent miasta Daniel Beger. We wpisie na portalu społecznościowym podsumował:

- Straty liczone są w tysiącach złotych. Ktokolwiek wzbogacił się dzisiejszej nocy, zrobił to kosztem tych, którzy potrzebują pomocy oraz kosztem tych, którzy niestrudzenie niosą ją od kilku miesięcy - mieszkańców i wolontariuszy.

Z informacji przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach wynika, że na miejscu udało się zabezpieczyć kilka śladów przestępstwa. Niestety - sprawcy zdarzenia pozostają nieznani.

zdj. Facebook Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic