Kredyt konsolidacyjny jako ułatwienie spłaty

W obecnych czasach coraz więcej z nas sięga po dodatkową gotówkę w postaci pożyczek chwilówek, krótkoterminowych kredytów gotówkowych. Coraz chętniej kupujemy też różne sprzęty na raty, nawet te oprocentowane. Coraz częściej zdarza się, że nie czytamy dokładnie umowy kredytu, nie znamy rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania ani kosztów kredytu, i zanim się zorientujemy giniemy w ratach do spłacenia i formalnościach do załatwienie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Kredyt

Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?

Konsolidacja kredytów umożliwia złączenie wielu pożyczek w jedną ratę. W ramach kredytu konsolidacyjnego możesz połączyć wszystkie zobowiązania, między innymi te z kredytów gotówkowych, kredytu hipotecznego, a także kredyt samochodowy, pożyczki gotówkowe, limity w ROR i karty kredytowe w jedną, wygodną miesięczną ratę, która zazwyczaj jest niższa niż suma wszystkich poprzednich pożyczek. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO jest zazwyczaj bardzo korzystna, a nieco wyższy całkowity koszt kredytu wynagradza wygoda i mniejsza ilość formalności.

Konsolidacja kredytu to możliwość uporządkowania sytuacji finansowej i znaczne zmniejszenie ryzyka zapomnienia o spłacie. Często jest to swojego rodzaju ratunek przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia, w jaką często wciągają ludzi tak zwane chwilówki.

Jakie są rodzaje pożyczek konsolidacyjnych?

Pożyczki gotówkowe dzielą się na dwa główne rodzaje, pożyczkę konsolidacyjną gotówkową oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Pożyczka gotówkowa konsolidacyjna jest zaciągana do wykorzystania na dowolny cel, jednak zazwyczaj jej wysokość jest ograniczona limitem, zatem najlepiej skorzystać z niej przy niższych zobowiązaniach. Pożyczka hipoteczna natomiast zabezpieczony jest hipoteką, więc możliwe jest pożyczenie większej kwoty.

Na co zwrócić uwagę w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Nawet jeśli już zdecydujemy się na konsolidacje kredytów, ostateczny wybór powinien zostać dokładną analizą dostępnej na rynku oferty kredytów konsolidacyjnych. Najważniejszymi rzeczami, które należy wziąć pod uwagę są między innymi: całkowita kwota kredytu, zawarcie umowy ubezpieczenia, harmonogram spłat oraz konsekwencje wynikające z ewentualnych opóźnień w spłacie, RRSO oraz prowizja dla instytucji pożyczkowej. Warto również sprawdzić czy bank umożliwia wykup ubezpieczenia na życie, i czy ubezpieczenie jest nadal ważne po przedterminowej całkowitej spłacie kredytu. Pożyczki gotówkowe konsolidacyjne oraz inne kredyty gotówkowe najlepiej porównywać na stronie https://www.totalmoney.pl/. Jeśli chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny koniecznie sprawdź swoją zdolność kredytową.

Gdzie mogę wziąć kredyt konsolidacyjny?

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest możliwe na kilka sposobów. Możesz zrobić w placówce jednego z banków, które oferują takie kredyty. Oceny twojej zdolności kredytowej dokona wtedy przy tobie pracownik banku. Możesz zawnioskować także o kredyt konsolidacyjny online, na stronie internetowej banku. Zanim jednak zdecydujesz się na pożyczkę konsolidacyjną w konkretnym banku, warto zerknąć na kalkulator kredytu konsolidacyjnego znajdujący się na stronie https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny. Kalkulator ten pokaże ci wszystkie opcje i pomoże wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny. O wybrany z rankingu kredyt konsolidacyjny gotówkowy możesz ubiegać się bezpośrednio przez stronę. Załącz dokumenty kredytowe, które chcesz skonsolidować w jeden kredyt konsolidacyjny i poczekaj na decyzję banku.