Literatura na wyciągnięcie ręki. Skorzystaj z darmowych e-booków w MBP

Poczytać w wakacje to fajna rzecz. Teraz można i posłuchać. Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach umożliwia czytelnikom darmowy dostęp do wybranych ebooków.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach

Od 2 sierpnia MBP umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do e-booków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Zapytaj również o darmowy dostęp do e-booków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są e-booki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Od 4 sierpnia 2021 roku zostanie też uruchomiony darmowy dostęp do powiększonej oferty e-booków w serwisie IBUK Libra (ponad 3500 tytułów). Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników w naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Dostęp do serwisów uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dostęp do Legimi, Ebookpoint BIBLIO oraz IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

- pobierz kod mailowo, pisząc na adres promocja@mbp.swietochlowice.pl. W e-mailu podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem),

- zadzwoń pod numer telefonu 32 245 82 96 i zapytaj o dostęp do interesującego Cię serwisu,

- pobierz kod osobiście w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach, ul. Łagiewnicka 55.

Godziny pracy:

pn., śr. pt.: 11.00-19.00

wt., czw.: 8.00-15.00

Ilość kodów ograniczona – kto pierwszy ten lepszy!