Masa starych, zużytych opon na Uroczysku w Świętochłowicach. Udało się je posprzątać

Niepotrzebne, stare opony zebrano na terenie Uroczyska w Świętochłowicach. Była ich cała masa. Taka utylizacja śmieci generuje spore koszty.

Pracownicy Urzędu Miejskiego posprzątali opony na terenie Uroczyska. Wywieziono dwa kontenery zalegających starych, zużytych opon. Na stronie Urzędu Miejskiego czytamy, że koszt zagospodarowania odpadów wyniósł 918 zł.

Pozbywanie się śmieci w taki sposób nie tylko niszczy środowisko (czas biodegradacji opony trwa ponad 100 lat), ale także ich utylizacja opiewa na wysokie kwoty.

Nie wyrzucajmy opon na śmietnik, czy pozostawiajmy w przypadkowych miejscach. Zużyta opona to nie tylko guma, a masa innych substancji chemicznych. Bezpieczna utylizacja pozwala na to, aby w mieście nie tworzyły się wysypiska śmieci, dzięki temu pomoże nam dbać o teren miejski. Warto o tym pamiętać.

Gdzie wyrzucić niepotrzebne opony samochodowe?

Na stronie świętochłowickiego magistratu czytamy, że powstanie PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie się mieścił przy ul. Szpitalnej (za garażami) i zostanie otworzony już wkrótce. To dobra informacja, dzięki której miejmy nadzieję uda się zapanować nad sztucznymi wysypiskami.