Matematyczne potyczki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

1 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach przygotowano z tej okazji wiele kreatywnych zdań i atrakcji dla wszystkich uczniów. Wybrano także „Mistrza Mnożenia”.

Uczniowie SP5 oraz licealiści II LO hucznie świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dostosowanych do dzieci w różnym wieku, a więc nie zabrakło zagadek, „egzaminów” i nadania tytułu „Mistrza Mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były zapowiedziane dużo wcześniej – uczniowie zobaczyli na szkolnych korytarzach ciekawe zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, które dzięki kolorom zachęcały do ich rozwiązania. Ponadto każda klasa miała zadania do wykonania, np. przygotowanie stroju oraz okrzyku związanego z tabliczką mnożenia. Kreatywność uczniów nie znała granic – w piątek można było podziwiać pomysłowość dzieci i młodzieży. Ponadto w budynku przy ul. Sudeckiej rozbrzmiewały piosenki i rymowanki matematyczne oraz nauka tabliczki mnożenia po włosku.

Wiele pozytywnych emocji wzbudziły także egzaminy. Choć to słowo budzi raczej lęk, w ZSO nie były one niczym strasznym – wręcz przeciwnie, ponieważ młodsi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia przez starszych kolegów i koleżanki, np. klasy trzecie SP przepytywały klasę IV, klasa VII sprawdzała wiedzę uczniów klas I i II LO, natomiast klasy I LO egzaminowały tegoroczne klasy maturalne. Takie rozwiązanie sprawiło, że panowała przyjemna, pełna życzliwości atmosfera, która jeszcze bardziej zintegrowała całą społeczność szkolną.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był wybór „Mistrzów Mnożenia” – zarówno spośród uczniów SP5, jak i II LO. Kandydaci musieli dokonać różnych obliczeń w ciągu trzech minut, ale rekordzista wykonał wszystkie działania w minutę, co jest naprawdę imponujące.

Znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna nie tylko w szkole, ale i w codziennym życiu, więc każda akcja, która zachęca do jej znajomości, jest bezcenna – zwłaszcza gdy odbywa się ona we wspaniałej atmosferze zabawy. Jak mówi jedna z organizatorek wydarzenia: „Impreza z pewnością już na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych organizowanych corocznie w Zespole Szkół Ogólnokształcących, ponieważ przyniosła wiele radości zarówno uczniom, jak i nauczycielom”.

czytaj więcej:

Szkoła nr 5 Świętochłowice magiczny dywan

Magiczny dywan i wygodne kanapy - czyli ZSO po...

Wygrana dla szkół Memoriał Stadion Śląski 3

Sukces świętochłowickich szkół: wygrali 5 tysięcy na sprzęt

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Dts

Zmiany w przepisach ruchu drogowego. To m.in....

Hołd

Świętochłowickie służby oddały hołd...