Metropolitalna Wigilia dla Samotnych znów w formie mobilnej. Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

GZM
Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych drugi raz odbędzie się w formie mobilnej. W piątek, 17 grudnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się wielkie gotowanie. Fundacja Wolne Miejsce potrzebuje trzech ton karpi, dwóch ton śledzi czy 600 kilogramów ziemniaków.

W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 Metropolitalna Wigilia dla Samotnych została zorganizowana mobilnie. Wolontariusze samochodami rozwieźli do potrzebujących setki kilogramów karpi, śledzi czy mandarynek. Tam, gdzie było to możliwe, zatrzymywali się na krótką rozmowę, aby dotrzymać samotnym towarzystwa.

Potrzebne są trzy tony karpi i dwie tony śledzi

Fundacja Wolne Miejsce, która organizuje Metropolitalną Wigilię dla Samotnych, poinformowała, że w tym roku również odbędzie się ona w formie mobilnej.

– W czwartek wchodzimy na kuchnię i od piątku (17 grudnia - przyp. red.) już gotujemy. W tym roku gotujemy nie tylko dla Katowic, ale też innych miast. Szukamy kucharzy, szkół gastronomicznych, które nam pomogą. Szukamy produktów. Wszystkie informacje można znaleźć na naszym Facebooku i stronie internetowej – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą przygotowywane kolacje nie tylko dla potrzebujących z Górnośląski-Zagłębiowskiej Metropolii, ale także z Warszawy czy Kołobrzegu, dlatego potrzeby są spore. Fundacja musi przygotować trzy tony karpi, dwie tony śledzi, tonę kapusty kiszonej, 600 kilogramów ziemniaków czy 100 tys. uszek z grzybami. To wszystko dla 6 tysięcy osób.

W środę, 15 grudnia, uruchomione zostaną infolinie dla osób, które chcą skorzystać z pomocy w ramach Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. Telefony będą czynne w godz. 9.00-17.00 do poniedziałku, 20 grudnia.

czytaj więcej:

Skok przez księdza parafia Świętochłowice 2

Oryginalne świętowanie 130-lecia kościoła w Świętochłowicach

Ogród przy SP10 Świętochłowice 2

Przy SP10 w Świętochłowicach powstanie zielony ogród

Warsztaty z szycia CIS

W Centrum Integracji Społecznej dzieci szyją i projektują

Lipiny Chorzowska 99, klatka schodowa po remoncie

Lipiny Chorzowska 99. Za nami kolejny etap remontu budynku

Bolek lew z chorzowskiego zoo

Tego lwa nie zobaczymy już na wybiegu w chorzowskim ZOO

20210714 103058

Remonty dróg w Świętochłowicach. Zobacz ile udało się zrobić

Loteria Szczepionkowa

Wskaźniki szczepień na Covid maleją. Czy poprawi je loteria?