Miał przy sobie 100 „działek” amfetaminy. Oprócz zarzutu posiadania narkotyków może pojawić się kolejny

Śląska Policja
W Świętochłowicach zatrzymano mieszkańca Tychów

W Świętochłowicach do kontroli drogowej zatrzymany został mieszkaniec Tychów, ponieważ nie świecił jeden z reflektorów w jego samochodzie. Jak się szybko okazało, w jego pojeździe było 100 „działek” dilerskich amfetaminy.

Prawdopodobnego dilera zatrzymali policjanci ze Świętochłowic. Powodem zatrzymania 32-letniego mieszkańca Tychów było niesprawne oświetlenie prowadzonego przez niego dostawczego forda.

Narkotyki w schowku

Podczas kontroli mężczyzna miał być zdenerwowany i pobudzony. Po chwili powód tego zachowania wyszedł na jaw. Mundurowi znaleźli w jego aucie cztery woreczki foliowe z białym proszkiem, które ukrywał w jednym ze schowków. Badania, które przeprowadzili policjanci potwierdziły, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Podczas zatrzymania mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak policjanci mając podejrzenie, że mógł kierować pojazd pod wpływem narkotyków pobrali od niego krew do dalszych badań. Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, mężczyznę czekają dodatkowe zarzuty.

Będzie kolejny zarzut?

Z ilości, którą znaleźli stróże prawa można przygotować blisko 100 „działek” dilerskich. Policjanci zabrali tyszaninowi prawo jazdy, a po nocy spędzonej w celi, 32-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków i teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

– Jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych jest równie niebezpieczna i zagrożona taką samą karą, jak jazda pod wpływem alkoholu. Osoby, które decydują się usiąść za kierownicę po narkotykach, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, między innymi wysoką grzywną, utratą prawa jazdy, a nawet karą więzienia – podkreślają policjanci.

czytaj więcej:

Marihuana

Narkotyki w Świętochłowicach

Meta

W tym mieszkaniu w Lipinach była tzw. META. Lewym...

Świętochłowice policja

Zatrzymano poszukiwanego czterema nakazami doprowadzenia

Złodziej rowerów świętochłowice

Kolejny złodziej rowerów ze Świętochłowic został złapany

Zaloba

Po tragedii w Katowicach. Zarzuty zabójstwa dla kierowcy PKM

Podejrzany o kradzież perfum w Świętochłowicach

Policja szuka mężczyzny podejrzewanego o kradzież perfum

Salon gier

Nalot na salon gier w Chropaczowie. Okradali Skarb Państwa