Miejski Dzień Dziecka w Świętochłowicach

W środę, 1 czerwca 2022 r., na terenie świętochłowickiej Skałki odbędzie się Miejski Dzień Dziecka. Sprawdźcie jakie atrakcje zaplanowano?

fot. pixabay.com
Dziecko i bańki mydlane

Miejski Dzień Dziecka na Skałce zaplanowano w godzinach 16.00 – 19.00. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: dawne zabawy, zawody rowerowe w ślimaczym tempie, warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci oraz spotkanie z ekologią.

- Wspólnie rozbijemy też piniaty wypełnione po brzegi słodyczami. W czasie trwania święta zachęcamy do udziału w warsztatach LEGO prowadzonych przez półfinalistów programu LEGO Masters Polska, Daniela i Wiktora Korczów – zapowiadają organizatorzy.

O godz. 18.00 zaplanowano Koncert Finałowy Laureatów XXVII Konkursu Piosenki Przedszkolaka wraz z rozdaniem nagród. Wcześniej będą występy dzieci ze świętochłowickich przedszkoli:

  • Przedszkole Miejskie nr 4 – przedstawienie “Podróż do Afryki”
  • Przedszkole Miejskie nr 7 – występ wokalno-taneczno-recytatorski
  • Przedszkole Miejskie nr 9 – występ taneczny
  • Przedszkole Miejskie nr 12 – występ wokalno-taneczny

- Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach na Skałkę zawita także Eksplozja Kolorów. To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę. To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia! - czytamy na stronie miasta.

Miejski Dzień Dziecka w Świętochłowicach
Miejski Dzień Dziecka w Świętochłowicach. Fot. UM w Świętochłowicach