Motoserce po raz drugi w Świętochłowicach

W najbliższą sobotę, 20 maja 2023 r., w Świętochłowicach obędzie się druga edycja akcji Motoserce. Będzie parada motocykli, koncerty oraz oczywiście zbiórka krwi oraz pieniędzy dla Kuby Goniwiechy, chorego na dziecięcego Alzheimera.

fot. pixabay.com
Motoserce po raz drugi w Świętochłowicach

Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2009 r. w 50 miastach w kraju. W ubiegłym roku do akcji włączyły się Świętochłowice. W tym roku będzie druga edycja.

- Dochodziły do nas informacje, że zeszłoroczna impreza podobała się wielu mieszkańcom, a także gościom z miast ościennych. Motocykliści nie zawiedli, więc w tym roku nie będzie inaczej i damy z siebie 100%. Główny cel to zbiórka krwi, lecz wokół odbędzie się szereg innych atrakcji, na które także gorąco zapraszamy – mówią organizatorzy wydarzenia z Choppers Świony.

Akcja Motoserce w Świętochłowicach odbędzie się w sobotę, 20 maja 2023 r. Główne wydarzenia odbywać się będą na terenie OSiR Skałka. W godzinach 10.00 – 15.00 będzie tam czekał krwiobus, a od godz. 10.30 będą się odbywać pokazy tańca, animacje dla dzieci, a także koncerty m.in. zespołów Coria, 418 czy Piff Parre.

Zbiórka dla Kuby chorego na dziecięcego Alzheimera

Podczas zabawy odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Kuby Goniwiechy, jedenastolatka z Bytomia, chorego na dziecięcego Alzheimera, czyli chorobę Niemanna-Picka. Nie zabraknie także parady motocykli, która zwykle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przejedzie ona ulicami Świętochłowic na Aleję Parkową o godz. 13.00.

Motoserce w Świętochłowicach
Motoserce w Świętochłowicach
Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Może Cię zainteresować:

Świętochłowicki Piknik Zawodowca

Autor: Redakcja NGS24

16/05/2023

Świętochłowice Figura św Floriana

Może Cię zainteresować:

Św. Florian w Świętochłowicach. Był i wybył

Autor: Redakcja NGS24

04/05/2023