Na „Skałce” możesz bezpiecznie dokarmić ptaki. W Świętochłowicach pojawiły się ptasie bufety

Świętochłowicki staw „Skałka” jest miejscem, w którym ptaki przebywają praktycznie cały rok. Teraz można je dokarmiać w bezpieczny sposób, bowiem na obiekcie OSiR-u pojawiło się urządzenie wydające zdrowym pokarm dla ptaków.

Każdy mieszkaniec może pomóc ptakom, nie szkodząc przy tym. Na terenie OSiR „Skałki” pojawiły się dwa ptasie bufety. Urządzenie jest proste w obsłudze, za niewielką cenę możemy otrzymać porcję odpowiedniego pokarmu dla ptaków znajdujących się w okolicy.

„Skałkowy” staw jest miejscem przebywania ptactwa praktycznie cały rok, najliczniej ptaki na naszym akwenie można spotkać w okresie wiosny oraz jesieni, choć latem też bywają dni, kiedy ptaków tutaj jest naprawdę sporo. W okolicy spotkać można nie tylko gołębie, ale łabędzie czy kaczki.

Częstym błędem jest dokarmianie ptactwa chlebem, niestety takie praktyki szkodzą zdrowiu ptaków, mogą nawet przyczyniać się do śmierci. Karmienie ptaków pieczywem powoduje m.in.: wady zwyrodnieniowe, schorzenia układu pokarmowego, zaburzenia gospodarki wodnej organizmu czy choroby (np. kwasicę).

Należy pamiętać, aby:

- nie dokarmiać ptaków chlebem,

- jeśli już dokarmiamy ptactwo, korzystajmy ze zdrowej karmy (w postaci np. ptasich bufetów),

- regularnie dokarmiać ptaki w okresie zimowym.

Nasi skrzydlaci przyjaciele będą nam wdzięczni za naszą pomoc.