Centrum Świętochłowic. Napadli go we własnym mieszkaniu, pobili i ukradli mu ubrania!

Po raz kolejny do groźnego rozboju doszło na terenie Świętochłowic, tym razem w dzielnicy Centrum. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach nie można być bezpiecznym nawet we własnym domu. Najgorzej jednak, że takich bandyckich akcji dopuszczają się ludzie młodzi, a nawet bardzo młodzi. To nie wróży dobrze na przyszłość.

Policja Śląska
Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Do dzielnicy Centrum pojechali wezwani na interwencję policjanci ze świętochłowickiej komendy. Jak się okazało, do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęli dwaj mężczyźni w wieku 17 i 20 lat, którzy najpierw go pobili, a następnie skradli mu dwa telefony komórkowe oraz torbę z markową odzieżą.

W wyniku śledztwa ustalono, że w chwili napadu mężczyznom towarzyszyła 15-letnia dziewczyna spoza Świętochłowic. Policjanci rozpoczęli poszukiwania agresorów, wkrótce potem ich namierzono i zatrzymano.

Mężczyznom grozi 12 lat więzienia

Mężczyźni zostali doprowadzeni do chorzowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przestawienie im zarzutu rozboju. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Chorzowie aresztował 20-latka na 3 miesiące. Jego młodszy kompan trafił pod policyjny dozór. Grozi im do 12 lat więzienia. 15-latkę, która także brała udział w napadzie. O losie 15-latki zadecyduje sąd rodzinny. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, kara dla starszego napastnika może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy. Policja odzyskała skradzione rzeczy, które niebawem wrócą do właściciela.