Napadli, pobili i ukradli rower. Zostali zatrzymani przez policję

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali dwóch bandytów. Mieszkańcy miasta, w wieku 33 i 24 lata, napadli na mężczyznę i ukradli mu rower. Grozi im do 12 lat więzienia.

Napadli pobili i ukradli rower Zostali zatrzymani przez policję

Jak informują w świętochłowickiej komendzie policji do zdarzenia doszło w pierwszej połowie września. W okolicy Skałki został napadnięty rowerzysta. Dwóch mężczyzn pobiło go i ukradło jego rower. Poszkodowany powiadomił policję, a mundurowi szybko ustalili rysopis sprawców i ruszyli za nimi.

- Po chwili jeden ze sprawców został zauważony przez policjantów drogówki, kiedy jechał chodnikiem na skradzionym wcześniej rowerze i szybko został zatrzymany. Jak się okazało, nie był to jedyny wybryk 33-latka ze Świętochłowic. Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie ma blisko dwa promile alkoholu, za co został osobno ukarany wysokim mandatem – mówi asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Drugi ze sprawców, mężczyzna w wieku 24 lat, został zatrzymany przez kryminalnych w zajmowanym przez siebie mieszkaniu. Dwaj bandyci staną przed sądem, a za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla urzędników ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Szkolenie z pierwszej pomocy dla urzędników ze Świętochłowic

Autor: Redakcja NGS24

05/10/2023

Tragiczna noc w Świętochłowicach Jedna osoba zginęła w pożarze

Może Cię zainteresować:

Tragiczna noc w Świętochłowicach. Jedna osoba zginęła w pożarze

Autor: Redakcja NGS24

29/09/2023