Narkotyki, wyrok sądu i próba skorumpowania policjantów

Policjanci ze Świętochłowic za brak świateł w rowerze zatrzymali do kontroli 25-letniego mężczyznę. Okazało się, że to dopiero początek… były także narkotyki, próba przekupstwa i wyrok sądu na karku.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice zatrzymany

Świętochłowiccy mundurowi podczas rutynowego wieczornego patrolu w rejonie ulicy Uroczysko zauważyli rowerzystę bez wymaganych świateł. Postanowili go więc zatrzymać do kontroli, a mężczyzna widokiem mundurowych był wyraźnie zdenerwowany.

- Po sprawdzeniu w policyjnych bazach na jaw wyszedł powód jego zachowania. 25-letni mieszkaniec miasta był poszukiwany przez rudzki sąd, który wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary blisko 2 lat więzienia – informuje świętochłowicka policja.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niego amfetaminę i dopalacze, a ten w zamian za „załatwienie sprawy” zaproponował policjantom po 100 złotych łapówki.

- Mundurowi poinformowali go, że próba przekupienia policjanta to przestępstwo. Ten jednak zignorował ich ostrzeżenia i w dalszym ciągu próbował wręczyć im pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany – dodają mundurowi ze Świętochłowic.

Zatrzymany 25-latek, po nocy spędzone w policyjnej celi, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, gdzie usłyszał zarzuty. Za próbę przekupstwa policjantów oraz posiadanie narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia. Na decyzję sądu poczeka za kratami, gdzie spędzi… najbliższe 2 lata.

czytaj więcej:

Swietochlowice wpadl z narkotykami

Poszukiwany ze Świętochłowic wpadł z narkotykami

Świętochłowice narkotyki i lewy tytoń

Narkotyki i lewe papierosy. Nielegalny biznes w Lipinach

Świętochłowice Handlował podrobionymi Rolexami

Mieszkaniec Świętochłowic handlował podrobionymi Rolexami

Świętochłowice Poszukiwany ukrył się na dachu

Poszukiwany schował się na dachu i położył się za kominem

Świętochłowice zatrzymany złodziej

Złapano złodzieja… odkurzacza. To recydywista

Złodziej ze Świętochłowic

Kradł alkohol i… słodycze. Wpadł w Świętochłowicach

Świętochłowice policja

Zatrzymano poszukiwanego czterema nakazami doprowadzenia