Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach

W niedzielę, 18 września 2022 r., po raz dziesiąty obędzie się Narodowy Dzień Sportu. W tym roku w tym wydarzeniu biorą udział także Świętochłowice. Bezpłatne zajęcia, treningi i zawody zaplanowano na „Skałce”.

fot. pixabay.com
Nordic walking

Narodowy Dzień Sportu od 9 lat organizuje Fundacja Zwalcz Nudę współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W połowie września otwierają się setki placówek sportowych, odbywają się bezpłatne wydarzenia, treningi czy zawody sportowe. To wszystko w celu promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. W tym roku wydarzenie obędzie się w niedzielę, 18 września.

- To 10. edycja Narodowego Dnia Sportu, czyli już dekadę zarażamy Polaków i Polki sportem. Nasze statystyki potwierdzają, że się nam to udaje – co roku mamy setki treningów i setki tysięcy odwiedzających. Wciąż trzeba jednak zachęcać do ćwiczeń – szczególnie dzieci. Narodowy Dzień Sportu to wydarzenie dla wszystkich, bez względu na wiek, stan zdrowia, portfela, poziom aktywności. To impreza dla zarówno dla osób, które nie uprawiają sportu, jak i dla tych, którzy już są aktywne fizycznie – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora Narodowego Dnia Sportu.

Świętochłowice w tym roku również biorą udział w Narodowym Dniu Sportu. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” zaplanowano m.in.: turniej tenisowy, bieg rekreacyjny, zajęcia z nordic walking, jogę pod chmurką czy szachy. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach – 18 września 2022 r. Program:

 • 10.00 - 18.00
  Tenisowy Turniej Deblowy
  - korty tenisowe (system rozgrywek będzie dostosowany do liczby zgłoszeń)
  Wydarzenie jest dedykowane wszystkim miłośnikom tenisa ziemnego. W zawodach może uczestniczyć 8 zespołów deblowych. Zapisy na turniej będą przyjmowane do dnia 16 września pod adresem mailowym: rekreacja@osir-skalka.pl
 • 10.00 – 11.00
  Bieg rekreacyjny wokół Stawu "Skałka"

  Bieg rekreacyjny skierowany jest do wszystkich chętnych. Zapraszamy rodziny oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Trasa biegu wiedzie wokół Stawu "Skałka", w malowniczej, parkowo-rekreacyjnej części Ośrodka. W czasie 1 godziny możesz przebiec jedno okrążenie, a jeśli czujesz się na siłach, możesz pokonać dystans 10 okrążeń. Jedno okrążenie Stawu "Skałka" liczy 1 km.
 • 11.00 - 12.00
  Zajęcia z nordic walkingu wokół Stawu "Skałka"

  Nordic walking to aktywność polegająca na marszu z kijami. Uprawiać ją może niemal każdy, ale aby robić to bezpiecznie i z wieloma korzyściami dla zdrowia, niezbędna jest odpowiednia technika. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora prowadzone są wokół Stawu „Skałka”, w pięknych okolicznościach przyrody Parku „Skałka”. Ta forma ruchu zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy doskonale czują się na terenie OSiR „Skałka”.
 • 12.00 – 14.00
  Rozgrywki szachowe w plenerze
  - pergola obok Przystani Kajakowej
  Rozgrywki szachowe bez względu na poziom umiejętności. Na miejscu rozgrywek będzie można skorzystać z porad instruktora, który będzie również arbitrem szachowej rywalizacji.
 • 14.00 - 16.00
  Zajęcia z piłki ręcznej plażowej dla dzieci i młodzieży - boisko do piłki ręcznej plażowej
  Na terenie kąpieliska ekologicznego, na boisku do piłki ręcznej plażowej, będącego niegdyś areną Mistrzostw Śląska oraz Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej będą na Was czekali instruktorzy MUKS "Skałka - Śląsk", którzy wyjaśnią zasady i przybliżą technikę gry.
 • 16.00 - 17.00
  Ćwiczenia pod chmurką na zdrowy kręgosłup z Anetą Nowacką
  - tereny zielone przy DTŚ
  Przyjdź na zajęcia z Panią Anetą. Przekonaj się, jak ważną rolę w naszym organizmie pełni kręgosłup i naucz się o niego dbać.
 • 17.00 - 18.00
  Joga pod chmurką z Joganetka
  - tereny zielone przy DTŚ
  Zajęcia „Jogi pod chmurką” już od długiego czasu odbywają się na terenie Ośrodka „Skałka” i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przyjemna dawka ruchu wśród zieleni wywołuje radość, którą widać na twarzach wszystkich uczestników zajęć.
Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach
Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach
B R Band

Może Cię zainteresować:

Pożegnanie lata w Świętochłowicach. Koncerty na "Skałce"

Autor: Redakcja NGS24

13/09/2022

Piknik NGO w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Zmiana terminu Świętochłowickiego Pikniku Organizacji Pozarządowych

Autor: Redakcja NGS24

09/09/2022