Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

Po raz 11. w całym kraju organizowany jest Narodowy Dzień Sportu. W jego organizację włączyły się także Świętochłowice. W najbliższą niedzielę, 17 września 2023 r. na Skałce zaplanowano m.in. bieg rekreacyjny oraz jogę i ćwiczenia pod chmurką.

Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach

Narodowy Dzień Sportu to akcja społeczna, w ramach której jednego dnia w całej Polsce odbywają się setki bezpłatnych i otwartych wydarzeń sportowych, treningów i spotkań z mistrzami. Angażują się w nią podmioty prywatne, publiczne, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne czy gwiazdy sportu. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ubiegłorocznej edycji w całej Polsce odbyło się ponad 700 darmowych treningów i spotkań, w których wzięło udział 350 tys. osób. W Narodowy Dzień Sportu zaangażowało się około 160 miejscowości z całego kraju, w tym po raz kolejny miasto Świętochłowice.

Narodowy Dzień Sportu na Skałce - 17 września 2023 r.

W Świętochłowicach po raz kolejny odbędą się bezpłatne zawody i zajęcia sportowe w ramach Narodowego Dnia Sportu – 17 września 2023 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”. Początek o godz. 10.00.

 • 10.00 - 10.30 Bieg rekreacyjny wokół stawu "Skałka"
  Bieg rekreacyjny skierowany jest do wszystkich chętnych. Każdy, bez względu na wiek jest mile widziany. Zapraszamy rodziny oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Trasa biegu wiedzie wokół Stawu "Skałka", w malowniczej, parkowo - rekreacyjnej części naszego Ośrodka. Możesz przebiec jedno okrążenie, a jeśli czujesz się na siłach, możesz pokonać dystans 10 okrążeń. Jedno okrążenie Stawu "Skałka" liczy 1 km. Start o godz. 10.00 – teren obok przystani kajakowej.
 • 10.00 - 12.00 Rozgrywki szachowe w plenerze - pergola obok przystani kajakowej
  O godz. 10.00 rozpoczniemy rozgrywki szachowe, do udziału w których zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Na miejscu rozgrywek będzie można skorzystać z porad instruktora, który będzie również arbitrem szachowej rywalizacji
 • 16.00 - 17.00 Ćwiczenia pod chmurką na zdrowy kręgosłup z Anetą Nowacką - tereny zielone przy DTŚ
  Masz problemy z kręgosłupem? Ból pleców utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie? Po wielu godzinach siedzenia za biurkiem potrzebujesz odprężenia? Nie zwlekaj, przychodząc na zajęcia z Anetą Nowacką i przekonaj się jak ważną rolę w naszym organizmie pełni kręgosłup i naucz się jak o niego dbać.
 • 17.00 - 18.00 Joga pod chmurką z Anetą Nowacką - tereny zielone przy DTŚ
  Zajęcia „Jogi pod chmurką” już od długiego czasu odbywają się na terenie Ośrodka „Skałka” i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przyjemna dawka ruchu wśród zieleni wywołuje radość, którą widać na twarzach wszystkich uczestników zajęć.
Boisko na Kresach współcześnie

Może Cię zainteresować:

Kresy. Miejsce na styku Świętochłowic i Chorzowa

Autor: Redakcja NGS24

11/09/2023

Underground Music w Swiętochłowicach Ostatni koncert pod Wieżami KWK Polska

Może Cię zainteresować:

Underground Music w Swiętochłowicach. Ostatni koncert pod Wieżami KWK Polska

Autor: Redakcja NGS24

07/09/2023