Nielegalna przejażdżka… karawanem. Kierowcy grożą dwa lata więzienia

Miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, ale mimo to wsiadł za kierownicę… karawanu. Wpadł w ręce świętochłowickiej drogówki, bo nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach. Na koncie ma już wysoki mandat, a czeka go jeszcze sprawa w sądzie.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice drogówka

Mundurowi z drogówki podczas patrolu na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach zauważyli karawan marki Mercedes, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. Zatrzymali więc samochód do kontroli, jego kierowca „zarobił” mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

- Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę, dlatego zgodnie z nowym taryfikatorem wykroczenia kierujących w rejonach przejść dla pieszych są surowo karane – podkreślają policjanci.

Jednak mandat i punkty karne to nie jedyny problem 27-letniego kierowcy ze Świętochłowic. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że od końca ubiegłego roku ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka go więc sprawa przed sądem, a w perspektywie nawet dwa lata za kratkami.